Reklama

Z PODKARPACIA. Fałszywe SMS-y z linkiem do dokonania płatności.

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Fałszywe SMS-y z linkiem do dokonania płatności. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Chrońmy swoje dane!

Mieszkaniec Przemyśla otrzymał sms-a z informacją o możliwości uzyskania za punkty nagrody na jednej ze stacji paliw, ale warunkiem było pokrycie kosztów przesyłki w wysokości 1,10 zł. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej celem dokonania opłaty. Po kliknięciu na niego mężczyzna został przekierowany na fałszywą stronę banków, przez co stracił z konta blisko 20 tys. zł.

Wczoraj do Komendy Miejskiej  Policji w Przemyślu zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów, że został oszukany. Jak ustalili funkcjonariusze zgłaszający otrzymał sms-a z informacją, że aby mógł otrzymać uzyskaną za punkty nagrodę na jednej ze stacji paliw, powinien dopłacić kwotę 1,10 złotych tytułem kosztów przesyłki.

Mężczyzna kliknął w link zawarty w sms-ie i od razu został przekierowany na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego. Następnie po podaniu logina i hasła, potwierdziła przelew na kwotę w wysokości 1,10 zł.

Po chwili, gdy zgłaszający otrzymał ze swojego banku wiadomość, że z jej konta został zrobiony przelew na blisko 20 tys. złotych, a nie na kwotę 1,10 złotych zorientował się, że została oszukany. Policjanci wyjaśniają tą sprawę i poszukują oszusta.

Apelujemy, aby nie odpowiadać na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi, nagrody bądź różnego rodzaju zaległości. Pamiętajmy, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy.

Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność w przypadku otrzymania wiadomości sms, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane!

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE