Reklama

XXIV Targi Rzemiosła Przedsiębiorczości i Leśnictwa - Agrobieszczady 2019

Opublikowano:
Autor:

XXIV Targi Rzemiosła Przedsiębiorczości i Leśnictwa - Agrobieszczady 2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości w dniach 27-28.07.2019 r. w Lesku odbędą się XXIV Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa „AGROBIESZCZADY 2019”.

Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Wojewody Podkarpackiego. Współorganizatorami Targów są: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie i Starosta Leski.

Targi leskie to impreza regionalna mająca już swoją renomę i ciesząca dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszkańców Podkarpacia, wystawców i turystów niemal z całej Polski. Targi mają już swoją markę, na którą pracowaliśmy wiele lat.

Jak co roku impreza ma na celu promowanie turystyki, lokalnej przedsiębiorczości, rolnictwa, leśnictwa i obszarów wiejskich wywodzących się przede wszystkim z terenu Bieszczad, jak również z całego Podkarpacia oraz promocji lokalnych samorządów i instytucji.

Podczas imprezy rokrocznie ma miejsce wystawa zwierząt, kiermasz rzemiosła i rękodzieła ludowego, sprzętu rolniczego i ogrodniczego, prezentacje i promocje lokalnych firm, kiermasz roślin ozdobnych i bylin, wystawa żywności ekologicznej pochodzące z gospodarstw ekologicznych Podkarpacia oraz prezentacje kulinarne wraz  z degustacją potraw regionalnych i tradycyjnych, wywodzących się z naszego regionu. 

W tym roku zamierzamy przeprowadzić Konkurs „VI Podkarpackie Smaki Myśliwskie”. Jest to konkurs, który ma na celu przybliżenie i popularyzowanie  obyczajów łowieckich oraz kuchni myśliwskiej mieszkańcom powiatu i województwa oraz turystom.
 

Oprócz konkursu kulinarnego odbędą się dotychczasowe konkursy i wystawy:

  •  konkurs „Najciekawsze stoisko wystawowe”,
  • wystawa zwierząt (owiec, kóz i zwierząt ozdobnych),

Ponadto elementami uzupełniającymi targów będą:

  • -wystawa bieszczadzkich twórców produktu lokalnego,
  • - „Młodzi Drwale Karpat III” – międzynarodowe zawody uczniów szkół 
  • leśnych

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE