Reklama

XXIV Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa „AGROBIESZCZADY 2019”

Opublikowano:
Autor:

XXIV Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa „AGROBIESZCZADY 2019” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 27-28.07.2019 r. w Lesku odbędą się XXIV Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa „AGROBIESZCZADY 2019” pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Wojewody Podkarpackiego.

Współorganizatorami Targów są: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie i Starosta Leski.   

Jak co roku impreza ma na celu promowanie turystyki, lokalnej przedsiębiorczości, rolnictwa, leśnictwa i obszarów wiejskich wywodzących się przede wszystkim z terenu Bieszczad, jak również z całego Podkarpacia oraz promocji lokalnych samorządów i instytucji.

Podczas imprezy rokrocznie ma miejsce wystawa zwierząt, kiermasz rzemiosła i rękodzieła ludowego, sprzętu rolniczego i ogrodniczego, prezentacje i promocje lokalnych firm, kiermasz roślin ozdobnych i bylin, wystawa żywności ekologicznej pochodzące z gospodarstw ekologicznych Podkarpacia oraz prezentacje kulinarne wraz  z degustacją potraw regionalnych i tradycyjnych, wywodzących się z naszego regionu. Targi leskie to impreza regionalna mająca już swoją renomę    i ciesząca dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszkańców Podkarpacia, wystawców i turystów niemal z całej Polski. Targi mają już swoją markę, na którą pracowaliśmy wiele lat. 

W tym roku zamierzamy przeprowadzić Konkurs „VI Podkarpackie Smaki Myśliwskie”.

Jest to konkurs, który ma na celu przybliżenie i popularyzowanie  obyczajów łowieckich oraz kuchni myśliwskiej mieszkańcom powiatu i województwa oraz turystom.

Oprócz konkursu kulinarnego odbędą się dotychczasowe konkursy i wystawy:

- konkurs „Najciekawsze stoisko wystawowe”,

- wystawa zwierząt (owiec, kóz i zwierząt ozdobnych),

Ponadto elementami uzupełniającymi targów będą:

- wystawa bieszczadzkich twórców produktu lokalnego,

- „Młodzi Drwale Karpat III” – międzynarodowe zawody uczniów szkół leśnych

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE