Reklama

XXI Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników - Perspektywy 2019.

Opublikowano: czw, 10 sty 2019 20:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy wyniki rankingu liceów i techników. Tytuł Srebrnej Szkoły 2019 dla I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku.

 10.01.2019r. poznaliśmy wyniki XXI Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz przedstawiciele uczelni, ustaliła zasady rankingu i wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.
W tym roku zaprezentowano aż 1500 szkół (1000 liceów i 500 techników), z myślą o podwójnym roczniku kandydatów ( w poprzednich prezentowano 500 najlepszych liceów i 300 techników).Bardzo często lata, które spędzamy w liceum czy technikum mają decydujący wpływ na nasze dalsze życie. Zdobywamy w nich wiedzę, ale też kształtuje się tam nasz system wartości. Dlatego tak ważne jest, żeby spędzić te 4 lub 5 lat w dobrej szkole!
Miło nam poinformować, że wśród najlepszych znalazły się trzy nasze szkoły. I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, które, można powiedzieć, przyzwyczaiło nas do obecności wśród najlepszych, II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku.
Sanocka „Jedynka” uplasowała się na 233 miejscu w kraju, II LO na 462 ( przeanalizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących). W województwie podkarpackim zajęły odpowiednio 10 oraz 30 miejsce na liście 50 najlepszych liceów. 
Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku znalazło się na wysokim 178 miejscu w kraju wśród 500 najlepszych techników (przeanalizowano wyniki 1731 techników).W województwie podkarpackim zajęło 8 miejsce na liście 50 najlepszych techników.
Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Znalezienie się wśród najlepszych świadczy nie tylko o wysokich wynikach młodzieży w nauce, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.
Wyróżnionym szkołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z rankingiem szczegółowo http://www.perspektywy.pl #Sanok #ILOwSanoku #IILOwSanoku #ZSNr1wSanoku

info: Powiat sanocki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.