Reklama

XIV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zarszynie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

XIV Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zarszynie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz czternasty mieszkańcy gminy Zarszyn spotkali się w zarszyńskim kościele na wspólnym kolędowaniu. W tym roku zaprezentowało się trzynastu wykonawców, a wśród nich orkiestry dęte, chóry, schole, zespoły i inne grupy muzyczne.

Zgromadzonych powitał ks. Zdzisław Babiarz, nowy proboszcz parafii. Wieczór poprowadziła Beata Nawalaniec z Urzędu Gminy w Zarszynie. Spotkanie rozpoczęło się od występu Orkiestry Dętej Lutnia z Zarszyna, która liczy 94 lata. Obecnie funkcję kapelmistrza orkiestry pełni Mateusz Podulka. Wraz z Lutnią wystąpiła Klaudia Graboń, która zaśpiewała "Znak pokoju" oraz "Północ już była".

Jako druga wystąpiła grupa wokalna działająca przy Kole Gospodyń Wiejskich w Bażanówce. Zespół śpiewa od ponad 20 lat. Na akordeonie śpiewającym przygrywał Bogusław Kędzior. Na samym początku grupa wspomniała o swoich dwóch zmarłych członkach i na ich cześć zaśpiewała "Kolędę dla nieobecnych".

Następnie zaprezentowała się Grupa Instrumentalno-Wokalna działająca przy OSP Nowosielce. W jej wykonaniu publiczność usłyszała m.in. "Tylko jedna jest taka noc". Kierownikiem zespołu jest Mieczysław Węgrzyn. Później zaśpiewała grupa działająca przy Klubie Seniora w Długiem pod wodzą Marii Grabowskiej. Po niej przed publicznością zaprezentowały się: Schola z Odrzechowej pod kierownictwem Dariusza Fudały, który do występu przygotował jeszcze dwie inne grupy, grupa wokalna działająca przy Stowarzyszeniu KGW "Gniewoszanki" w Nowosielcach, z którą zaśpiewała malutka Kinga Litwin, grupa ze Szkoły Podstawowej w Zarszynie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Jaćmierzu pod batutą Mieszka Szybki, czterogłosowy chór kościelny z Zarszyna założony w 1956 roku i prowadzony przez Romana Drwala, zespół "Iskra" z Długiego oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Odrzechowej. Gościem specjalnym wieczoru był Chór "Musica" działający przy Szkole Podstawowej w Łękach Dukielskich, którym dyryguje Andrzej Aszlar. Grupa śpiewa od ponad 20 lat.

 - Jest to duża przyjemność śpiewać kolędy – mówi Maria Grabowska, jedna z uczestniczek. - Występujemy w "Przeglądzie" już czwarty raz. Co roku przygotowujemy coś nowego,  najchętniej jakieś dawne kolędy i pastorałki, których bardzo wiele znajduje się w starych kantyczkach. Z podziwem można słuchać kolędowania zespołów i patrzeć, jak wykonawcy dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej tu, przy żłóbku, zaśpiewać.

Pamiątki z kolędowania wręczyli wykonawcom Maria Kurowska, wicemarszałek województwa, Bogdan Rzońca, poseł na Sejm oraz Andrzej Betlej, wójt gminy Zarszyn.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE