Reklama

Wyróżnienie dla MBL

Opublikowano:
Autor:

Wyróżnienie dla MBL - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku otrzymało wyróżnienie za organizację najlepszych wydarzeń w ramach 24. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa na Podkarpaciu, które wręczono na uroczystej gali w Operze Wrocławskiej.

Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”. Podkarpacie pełniło funkcję gospodarza ogólnopolskiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa. W ich ramach w całej Polsce zorganizowano 1626 wydarzeń, w których organizację zaangażowało się 431 miejscowości, a uczestniczyło około 300 tysięcy zwiedzających. W województwie podkarpackim przygotowano 108 wydarzeń w 12 miejscowościach. Wzięło w nich udział ponad 14 tysięcy osób.

Sanockie muzeum doceniono m.in. za promocję kultury Bojków i Łemków. W tym roku osoby, które przybyły do skansenu, miały możliwość zwiedzania etnograficznego parku szlakiem kapliczek i przydrożnych krzyży, a także zobaczenia niektórych obiektów sakralnych: cerkwi z Grąziowej, Rosolina i Ropek oraz kościoła z Bączala Dolnego. Turyści mogli również obejrzeć wystawę „Chwalcie Pana wszystkie narody!” poświęconą judaice i sztuce sakralnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE