Reklama

Wydano już pozwolenie na budowę więzienia w Sanoku!

Opublikowano: wt, 3 wrz 2019 13:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pozwolenie na budowę supernowoczesnego więzienia w Sanoku uprawomocniło się 21 sierpnia.

Na budowę zakładu karnego w Sanoku opracowano dokumentacje projektową. Projekt opracowywało konsorcjum firm: Urban Project Sp. z o.o. z Sanoka i Studio Architektury Archi Group Chrobak Marek z Rzeszowa.


Jeśli chodzi o stan zaawansowania inwestycji to zostało wydane pozwolenia na budowę, które stało się prawomocne w dniu 21.08.2019 r.  Obecnie czekamy na informację o finansowaniu inwestycji. Finansowanie ma być z budżetu więziennictwa. W momencie gdy decyzje takie będą podjęte, uruchomimy procedurę wyłonienia wykonawcy. Będzie to miało oczywiście formę przetargu. Procedura ta trwa ok 6 m-cy. Po tym okresie rozpoczną się prace budowlane - informuje nas mjr Jarosław Wójtowicz, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie

Zakład Karny w Sanoku będzie jedną z najnowocześniejszych jednostek penitencjarnych w kraju. Projekt zakłada, że jednostka pomieści ok 1000 skazanych z możliwością rozbudowy w przyszłości.

Zostanie on zlokalizowany na obrzeżach miasta – przy ulicy Stróżowskiej. Na terenie jednostki oprócz pawilonów mieszkalnych zostanie zlokalizowana cała infrastruktura niezbędna do funkcjonowania zakładu karnego: pomieszczenia administracyjne, magazyny, strzelnica, zaplecze socjalne dla funkcjonariuszy i pracowników, warsztaty, parkingi, infrastruktura elektroniczna i ochronna dla zapewnienia bezpieczeństwa. 


Dodatkowo przy zakładzie powstanie hala produkcyjna o powierzchni 4 tysiące metrów kwadratowych, w której zatrudniani będą osadzeni w ramach rządowego programu “Praca dla więźniów”. Według szacunków resortu w hali może pracować od 300 nawet do 600 więźniów. W ten sposób osadzeni będą mogli zarobić na swoje utrzymanie. Dzięki programowi przedsiębiorcy zatrudniający skazanych będą mogli uzyskać ulgi do 40% kosztów zatrudnienia więźnia. 


Więzienie to również zysk dla lokalnych przedsiębiorców – nie tylko tych zatrudniających skazanych. To rynek zbytu na produkty i usługi niezbędne do funkcjonowania zakładu – począwszy od dostaw chleba skończywszy na specjalistycznych usługach wyspecjalizowanych firm. Funkcjonujący w lokalnym środowisku zakład karny to również potencjalny pracodawca. Planuje się, że załoga będzie liczyła ok 350 osób. Trzeba pamiętać, że chociaż część zatrudnionej kadry będą to osoby z doświadczeniem zawodowym – to z pewnością dla wielu osób będzie to szansa na zatrudnienie.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE