Reklama

WOŚP zagra w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

WOŚP zagra w Sanoku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozbrzmi w Bieszczadach. Pełna atrakcji ponownie zachęci do wspólnej zabawy i ofiarności na rzecz seniorów i dzieci, przebywających na oddziałach ogólnopediatrycznych. Na naszym terenie zawiązały się dwa sztaby WOŚP: sanocki i bieszczadzki. Ten drugi już opracowuje program imprezy.

Finał WOŚP będzie miał miejsce w Sanoku i zapowiada się z wielką pompą. Nie zabraknie koncertów, pokazu sztucznych ogni, czyli „światełka do nieba” i licytacji, a na ulicach wolontariuszy, którzy będą zbierali fundusze na szczytny cel. Nie obyło się jednak bez komplikacji.

– Gdy chcieliśmy zarejestrować sztab jako sanocki okazało się, że jeden jest już zgłoszony – mówi Martyna Sokołowska, jedna z organizatorek. – Udało nam się jednak zorganizować bieszczadzki. Zamierzamy zaprosić do współpracy miejscowe gminy oraz bieszczadzkie miasta i miejscowości: Lesko, Ustrzyki, Baligród. Rozpoczynamy też rekrutację wolontariuszy. Dysponujemy stoma wolnymi miejscami.

15 stycznia na sanockim rynku wystąpią: strzyżowskie trio Yellow Horse, zespoły Biegun Zachodni i Blant oraz aktorzy Teatru Śląskiego – Maciej Lipina i projekt „Skazany na Bluesa”, którzy zaśpiewają utwory Dżemu.  Sztab, który założyła Martyna Sokołowska, tworzą: Sebastian Niżnik, Bartosz Mrugała, Grzegorz Dudziński, Jakub Osika, Wiesław Borowy, Bartosz Hydzik i Anna Sawa.

– Program finału powoli się klaruje – dodaje Sokołowska. – Oprócz koncertów dzień wcześniej, 14 stycznia, zostaną zorganizowane imprezy sportowe. W planach mamy: mecz hokeja na lodzie, ślizgawkę, turniej piłki nożnej dla dzieciaków, maraton zumby, turniej siatkówki, aqua-aerobik i unihokej.

Urząd Miasta postanowił udostępnić scenę, nagłośnienie i oświetlenie. Swoją pomoc zadeklarowała też Straż Miejska, która zajmie się porządkami po imprezie. W organizację zaangażowało się także Powiatowe Centrum Wolontariatu. Koncert finałowy prawdopodobnie poprowadzi Elżbieta Mazur z Radia TOK FM.

Sprzęt ofiarowany przez Orkiestrę znajduje się także w sanockim szpitalu. W 2009 roku placówka otrzymała aparat do badania słuchu u noworodków, w 2010 – aparat do przesiewowego badania słuchu u noworodków. Z kolei w 2014 roku do szpitala przekazano siedem specjalistycznych urządzeń. Oddział noworodkowy wzbogacił się o inkubator, kardiomonitor noworodkowy, stanowisko do resuscytacji noworodków, bilirubinomierz, lampę do fototerapii dla wcześniaków i urządzenie do wspomagania oddechu u noworodków. Na intensywną terapię przekazano aparat ultrasonograficzny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE