Reklama

WOŚP po raz kolejny wsparł sanocki szpital

Opublikowano:
Autor:

WOŚP po raz kolejny wsparł sanocki szpital - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozkładane fotele dla rodziców trafiły na oddział dziecięcy sanockiego szpitala. To prezent od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na sanocką pediatrię trafiło 16 rozkładanych foteli, w styczniu dojadą jeszcze cztery. 

Fotele mają kółka, co ułatwia ich przestawianie między salami, mogą być też rozkładane. Wszystko po to, aby rodzice małych pacjentów na pediatrii nie musieli już spać na podłodze.

- Są świetne! - mówi Przemysław Galej, ordynator Oddziału Dziecięcego w Sanoku. - Nawet w domu takich nie mamy - żartuje ordynator. - Jest to sprzęt najwyższej jakości. Zresztą jak każdy od Fundacji Jurka Owsiaka - dodaje nasz rozmówca.

W tym roku sanocka pediatria dostała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt o wartości blisko pół miliona złotych. Dzięki wsparciu Fundacji wszystkie łóżka zostały wymienione na nowe. Do kompletu są też nowe szafki. Dodatkowo na oddział trafił aparat do echo serca, pompy infuzyjne i nowoczesny skaner ułatwiający znalezienie u małych pacjentów żył.

- Współpracujemy w Fundacją co najmniej od kilkunastu lat i powiem bez ogródek, gdyby nie WOŚP nasz oddział nie wyglądałby tak jak teraz. Dostajemy nowoczesny sprzęt, którym mogą pochwalić się najlepsze kliniki. Dzięki temu możemy skuteczniej leczyć małych pacjentów. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy - powiedział nam Przemysław Galej.

Sprzęt kupowany jest ze zbiórek organizowanych w styczniu przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Fundacja zbiera pieniądze od przeszło ćwierć wieku.

W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka zagra dla dzieci i będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE