Reklama

Wójtowie w sądzie

Opublikowano:
Autor:

Wójtowie w sądzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Włodarzom gminy Komańcza postawiono zarzuty o łapówkarstwo. Sprawa toczy się w Sądzie Rejonowym w Sanoku od ponad pół roku. Dzierżawca gruntów gminnych który złożył doniesienie do prokuratury zmarł niedługo przed złożeniem zeznań.

W sprawę zamieszany jest Stanisław B. i jego zastępca Jerzy K. Zarzuty, jakie usłyszeli od mieszkańca gminy, dotyczyły domniemanego przyjmowania korzyści majątkowej w zamian za umożliwienie dzierżawy działki. Do tej pory przesłuchano wielu świadków. Ich zeznania pomogły naświetlić sprawę.

Na jednej z pierwszych rozpraw sędzia odczytała zeznania dzierżawcy.

– Zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa korupcji przez wójta gminy Komańcza Stanisława B. oraz zastępcę Jerzego K., którzy w 2007 roku uzależniali ze mną kontynuowanie umowy dzierżawy gruntów rolnych od otrzymywania korzyści majątkowych i przekazania na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnie dla Turzańska” kwoty 40 tys. złotych oraz na rzecz Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych Komańczy „Wilki” kwoty 10 tys. złotych.

Według mężczyzny od 2008 do 2011 roku, a także w późniejszych latach wójtowie każdorazowo żądali od niego za dzierżawę gruntów wpłaty 200 tys. złotych na rzecz gminnych fundacji pomimo ustanowionego czynszu.

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE