Reklama

Wojsko świętuje

Opublikowano:
Autor:

Wojsko świętuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, 12 sierpnia, sanocki rynek zatętnił życiem w trakcie Święta Wojska Polskiego. Zgromadzeni z szacunkiem uczcili ten niezwykły dzień.

Spotkanie rozpoczęło się przemarszem uczestników w asyście Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa pod pomnik Synom Ziemi Sanockiej.

Kolejnym punktem spotkania było złożenie meldunku, po którym nastąpiło uroczyste odegranie hymnu państwowego i podniesienie flagi państwowej.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli władzy, między innymi Tadeusza Pióro, burmistrza Sanoka.

Największe emocje wzbudziło wręczenie wyróżnień i odznaczeń, po których przyszedł czas na Apel Pamięci w postaci salwy honorowej.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy podziwiali występ Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „AVANTI”. Zespół ruszył z impetem spod sanockiego zamku, dając popis swoich umiejętności na środku rynku. 

Imprezie towarzyszyło także otwarcie nowej ekspozycji stałej „Zbrojownia – militaria od średniowiecza do współczesności” w Muzeum Historycznym.

Po mocnych wrażeniach i zwiedzaniu uczestnicy mogli posilić się wojskową grochówką, bigosem lub domowymi wypiekami w trakcie „Wojskowego pikniku”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE