Reklama

Wiosna sanockich akordeonistów w Tarnobrzegu

Opublikowano:
Autor:

Wiosna sanockich akordeonistów w Tarnobrzegu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięknie powitali wiosnę akordeoniści sanockiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku.

Na odbywającym się w dniach 21 i 22 marca w Tarnobrzegu Jubileuszowym X Konkursie Akordeonowym, wszyscy uczestnicy z sanockiej szkoły zostali laureatami.

W konkursie brało udział 60 wykonawców z pięciu województw południowo-wschodniej Polski.

I miejsce zdobył Adam Fedak, uczący się pod kierunkiem Andrzeja Smolika, w tej samej grupie II miejsce zdobył Jakub Pyrcak, z klasy Grzegorza Bednarczyka, podobnie jak Wiktoria Kocyłowska, która zdobyła III nagrodę w najstarszej grupie III.
 

   Wyróżnienia zdobył ponadto w tej samej grupie Piotr Niemczyk (nauczyciel – Jacek Gagatko) oraz jedyna uczestniczka grupy średniej (II) – Julia Benewiat (nauczyciel – Andrzej Smolik), która pięknie zaprezentowała się również wokalnie, śpiewając jeden z utworów z akompaniamentem akordeonu., co było ewenementem jak na konkurs akordeonowy i uzyskała wielkie uznanie Jury i publiczności.

    Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Jubileuszowymi XX Międzynarodowymi Spotkaniami Akordeonowymi „Sanok 2018”, które odbędą się w dniach 26 – 28.04.2018r. pod Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a usłyszeć będzie można m.in. w Sanockim Domu Kultury tak wspaniale zespoły, jak: Motion Trio (laureat głównej nagrody za muzykę do filmu „Szczęście świata” na Festiwalu Filmowym w Gdyni); Klaudiusza Barana (bandoneon, akordeon) z Kwartetem Smyczkowy „Con Affetto”; Macieja Zimkę w duetach: akordeonowym oraz z gitarą, a także Macieja Frąckiewicza, który dokona polskiego prawykonania „Koncertu na akordeon i orkiestrę” Jerzego Mądrawskiego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE