Reklama

Wieża na Szczerbanówce

Opublikowano:
Autor:

Wieża na Szczerbanówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku w Bieszczadach powstanie kolejna wieża widokowa. Budowla zostanie umiejscowiona na parkingu na przełęczy Szczerbanówka.

Pomysł zbudowania kolejnej wieży widokowej zainicjowali leśnicy z Nadleśnictwa Cisna. Będzie miała ponad trzydzieści stopni, dziewięć metrów wysokości oraz trzy poziomy obserwacyjne. Wszystko zostanie wykonane z drewna. Koszt inwestycji to około 40 tys. zł. Suma w całości zostanie pokryta ze środków Lasów Państwowych.

– Projekt już mamy, a obecnie jesteśmy na etapie zgłoszeń do starostwa – mówi Mateusz Świerczyński z Nadleśnictwa Cisna. – Będziemy się starali, żeby wieża stanęła na Szczerbanówce przed sezonem wakacyjnym. Pierwsza tego typu budowla powstała na Korbani w Nadleśnictwie Baligród. Gdy zaczęła się cieszyć dużym powodzeniem, postanowiliśmy wybudować taką wierzę w Nadleśnictwie Cisna. Pierwsza powstała na „Jelenim Skoku”. Ona również zdobyła popularność wśród turystów. Drugą dopiero wybudujemy. Mamy nadzieję, że też stanie się obowiązkowym przystankiem w trakcie bieszczadzkich wędrówek.

Więcej w 19 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE