Reklama

WHO do młodych ludzi: nie jesteście niepokonani!

Opublikowano:
Autor:

WHO do młodych ludzi: nie jesteście niepokonani!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus w związku z pandemią COVID-19, zwrócił się do młodych osób. - Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić.

Na piątkowej konferencji prasowej szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus, dane napływające z wielu krajów wyraźnie pokazują, że osoby młode stanowią znaczą część pacjentów wymagających hospitalizacji w związku z zachorowaniem na COVID-19, chorobę wywoływaną koronawirusem SARS-CoV-2.

- Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić - zwrócił się Ghebreyesus do młodych ludzi. - Nawet jeśli nie zachorujecie, wybory, których dokonacie, mogą mieć wpływ na zdrowie, a nawet życie dla innych - powiedział.

Kluczem do pokonania pandemii jest solidarność między krajami, ale też między grupami wiekowymi. Najbardziej narażone na tragiczne skutki zakażenia koronawirusem są osoby starsze, dlatego młodzi powinni zachowywać szczególne środki ostrożności w kontaktach międzyludzkich i nie gromadzić się w dużych grupach. To od nich zależy, czy osoby starsze nie zachorują. Droga młodzieży bierzecie na swoje barki odpowiedzialność za swoich bliskich. Kto z Was gotowy jest przyjąć na swoje sumienie zachorowanie matki, ojca czy ukochanych dziadków? Niestety sytuacja jest bardzo trudna ale nie mamy w tej chwili innego wyjścia jak izolować się od innych. W dobie tak rozwiniętej techniki możecie kontaktować się na wiele innych sposobów - zostańcie w domu dla swoich bliskich! 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE