Reklama

WETLINA: „Biesy Trail Czady” - Bieg dla pierwszej szkoły muzycznej w Afryce

Opublikowano:
Autor:

WETLINA: „Biesy Trail Czady” - Bieg dla pierwszej szkoły muzycznej w Afryce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Wetlinie w pięknych okolicznościach przyrody i przy wspaniałej jak dla biegaczy pogodzie po raz pierwszy odbył się bieg górski „Biesy Trail Czady” zorganizowany przez Fundację „Wolno Marzyć” z Brzózy Królewskiej na Podkarpaciu.

Poza aspektem czysto sportowym, głównym celem organizatorów było zebranie pieniędzy na pierwszą w Afryce szkołę muzyczną African Music School. Każdy zawodnik zapisując się na zawody otrzymał płytę która była cegiełką na budowę właśnie tej szkoły.
Bieg odbył się na trzech dystansach: Stare Sioło Maraton – 44 km, Paportna Półmaraton – 20,5 km oraz Jawornik Trail – 8,5 km. Dzień przed zawodami odbył się także bieg na Smerek.

Pomimo tego, że w tym samym czasie w Krynicy odbywał się Festiwal Biegowy na starcie wszystkich dystansów stanęło blisko 200 zawodników z całego kraju. Pięknie wyznaczone trasy, wspaniałe widoki rekompensowały bardzo trudną i technicznie wymagającą trasę. Podbieg pod Jawornik niektóry zapamiętają na bardzo długo. 
W zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów „Pozytywnie Zabieganych Sanok” oraz drużyny „Kilometrów Oddechów”, którzy jak zawsze licznie stawili się na starcie.  W obsadzie Sanoka pobiegli: Jarek Jachimowski, Wojciech Pajestka, Joanna Konieczna, Tomasz Szyszło, Paweł Smoliński, Weronika Wolf a wolontariat obsadzał Tomasz Gaworecki.

Po zakończonych zwodach wszyscy zgodnie stwierdzili, że impreza ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz imprez biegowych na Podkarpaciu.


Trzymamy kciuki za organizatorów i mamy nadzieję, że spotkamy się w Wetlinie za rok! A przed nami już niedługo bo 21 września kolejna edycja Biegów Górskich Sanok, w ramach których po raz pierwszy odbędą się także biegi dla dzieci! Czekamy na Was w Sanoku! - relacjonuje Wojciech Pajestka, nasz sanocki miłośnik wszelakich biegów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE