Reklama

Wernisaż wystawy Marcina Pecki - ex trico

Opublikowano: pt, 6 wrz 2019 15:48
Autor:

Wernisaż wystawy Marcina Pecki - ex trico - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż Marcina Pecki pt. "Ex trico".

wernisaż: 06.09.2019, godzina 18:00
wystawa trwa do 04.10.2019

"Patrząc na malarstwo Marcina Pecki z przełomu lat 2009-2019 przede wszystkim widoczne jest bogactwo formy oraz koloru. Abstrakcja figuratywna z mocno zaznaczonym lecz niedosłownym motywem zwierzęcym.

Autor czerpie inspiracje z otaczającego go świata. Pretekstem do namalowania obrazu może być wszystko: pejzaż, wspomniane zwierzęta, napotkani ludzie – rozmowy z nimi, stany emocjonalne, tacka po zjedzonym torcie, kawałek topiącego się loda na chodniku, sierść zgubiona przez jego kota…. Chaos? Raczej wielość bodźców – może czasem meczących, zbyt obciążających – przekształca w swoistą rodzaju wizje na płótnie. Jak mówi sam autor „przełożenie czegoś złego na coś dobrego”.

Surrealistyczny świat z obrazów Marcina Pecki daje dużą przestrzeń interpretacyjną każdemu odbiorcy. Żywe, ostre kolory, odważnie stawiane plamy, miękkie, organiczne formy zestawione ze stanowczą prostą geometryczną linią jak i dynamika kontekstualna - wszystko to angażuje wyobraźnię i wciąga w iluzyjny świat autora.

Wielość środków wyrazu, analizowane i eliminowane z płaszczyzny płótna, ryzykowne kompozycje zmieniające się w trakcie procesu twórczego, a tym samym ciągłe eksperymentowanie, jest nieustannym zbieraniem doświadczenia artysty - co czyni jego malarstwo w dużej mierze intuicyjnym, z żarliwie oddanym stanem emocjonalnym, ukazującym tym samym wewnętrzny świat Marcina Pecki."

/Paulina Dębosz/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE