Reklama

Warsztaty “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”

Opublikowano:
Autor:

Warsztaty “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 25 listopada 2019 roku w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów odbędą się warsztaty pt. “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”. Zajęcia zrealizowane będą we współpracy z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Warsztaty “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej” dedykowane są wszystkim pedagogom pragnącym poszerzyć swoją wiedzę na temat II wojny światowej.  Podczas warsztatów uczestnicy poznają różnorodne uwarunkowania funkcjonowania mniejszości żydowskiej w Polsce do wybuchu II wojny światowej. Następnie omówione zostaną realia niemieckiej okupacji i zbrodnia Holokaustu. Powyższe zagadnienia stanowić będą wprowadzenie do ostatniej części warsztatów, w trakcie której poruszona zostanie problematyka polskiej pomocy niesionej prześladowanym Żydom.

Zajęcia, które odbędą się 25 listopada br. w Muzeum Polaków Ratujących Żydów, poprowadzą pracownicy Oddziału IPN w Krakowie – dr Marcin Chorązki i Michał Masłowski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej oraz dr Roman Gieroń z Oddziałowego Biura Badań Historycznych.

Dla uczestników zostaną przygotowane zestawy, na które składać się będą pomoce źródłowe, takie jak: dokumenty, zdjęcia, relacje, a także przykładowe scenariusze lekcji.

Warsztaty “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej” w Muzeum w Markowej to nie tylko okazja do podniesienia swoich kompetencji, ale także możliwość spotkania ze specjalistami. Materiały jakie otrzymają uczestnicy będą mogły stać się przyczynkiem do nieszablonowych i interesujących zajęć. Natomiast inspiracje płynące z warsztatów z pewnością przyczynią się do efektywniejszego nauczania na temat historii II wojny światowej i polskiej pomocy udzielonej prześladowanej społeczności żydowskiej.

 

Konieczność wcześniejszej rejestracji. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szczegółowe informacje o zapisach i ofercie warsztatów na stronie: muzeumulmow.pl, Edukacja/Projekty

Na stronie do pobrania: broszura informacyjna oraz grafika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE