Reklama

Walizka narkotykowa – edukacja dla nauczycieli i rodziców

Opublikowano:
Autor:

Walizka narkotykowa – edukacja dla nauczycieli i rodziców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policyjny profilaktyk spotkał się z rodzicami i nauczycielami w Jasionce. Uczestnikom spotkania zaprezentował walizkę edukacyjną, zawierającą przedmioty imitujące substancje do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Krośnieński policjant asp. Tomasz Czelny przeprowadził w Szkole Podstawowej w Jasionce profilaktyczne spotkanie dla rodziców i nauczycieli. Funkcjonariusz opowiadał o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek. Rozmawiał o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informował, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy.

Podczas spotkania mundurowy zaprezentował zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Narzędzie to służy do edukowania dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Pokazanie rodzicom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, powinna wzmóc ich czujność. Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających.

Dalsza część spotkania poświęcona była cyberprzemocy. Rodzice mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każde dziecko korzystające z  internetu i urządzeń mobilnych. Wśród przekazanych wskazówek przez policjanta były także te, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na koniec funkcjonariusz zachęcał rodziców i nauczycieli do rozmów z dziećmi na temat otaczających ich zagrożeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE