Reklama

W Lesku powstanie pierwszy miejski żłobek!

Opublikowano: pt, 6 mar 2020 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Decyzją radnych w Lesku na osiedlu Smolki powstanie pierwszy miejski żłobek. Inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku.

4 marca o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Lesko odbyła się XX sesja Rady Miejskiej. Udział wzięli radni, zaproszeni goście, a także mieszkańcy, którzy otrzymali możliwość wypowiedzenia się na początku posiedzenia.

Przedmiotem obrad było procedowanie nad projektami uchwał w sprawach dotyczących gminy. Do najważniejszych z nich należały uchwała nr 12 w sprawie przystąpienia Miasta i Gminy Lesko do Programu Miasto Przyjazne Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora, a także uchwała nr 3 dotycząca zabezpieczenia finansowego Gminy Lesko na wkład własny do budowy żłobka z programu “Maluch plus”, przy której wywiązała się dyskusja.

 

Spór o żłobek 

Na sesji pojawiło się kilkoro mieszkańców Leska, pytali o kwestie związane z budową pierwszego w mieście żłobka, w tym m.in. o finansowanie inwestycji, projekt budowy oraz infrastrukturę, która ma powstać w jego sąsiedztwie włączając w to miejsca parkingowe. 

Wątpliwości miała też część radnych. Pytali, czy ze względów finansowych nie lepiej poczekać z przystąpieniem do programu “Maluch plus”. Zastanawiali się także, czy budżet gminy udźwignie utrzymanie żłobka. Wnioskowali też o ponowne konsultacje z mieszkańcami

W odpowiedzi Adam Snarski, burmistrz Leska zapewnił, że wybrana na budowę lokalizacja  żłobka spełnia wszystkie wymogi i jest najlepsza dla realizacji projektu. - Budynek będzie tak skonstruowany, aby nie przysłaniał światła i widoku z okien sąsiednich bloków - zapewnił burmistrz Snarski. 

Dodatkowo przy placówce powstanie parking który rozwiąże problemy komunikacyjne na osiedlu. 

Ostatecznie radni większością głosów poparli budowę żłobka - “za” głosowało dziewięciu radnych, jeden był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu. 

Teraz najważniejsze jest uzyskanie zgody na budowę od Starostwa Powiatowego w Lesku, bo inwestycja będzie musiała zostać zrealizowana do grudnia tego roku. Oznacza to, że już w przyszłym roku mieszkańcy Leska i okolic będą mogli skorzystać z miejsca, gdzie opieką zostaną otoczone ich maluchy. Będzie to pierwsza taka placówka w powiecie leskim.

Burmistrz zapewnił, że budowa żłobka nie wpłynie na inne inwestycje, które realizowane będą zgodnie z planem. 

 

Wsparcie dla seniorów 

Podczas sesji dyskutowano także o zagospodarowanie ulicy 1000-lecia. Mieszkańcy pytali o budowę parkingu i placu zabaw. Wiemy już też, że remont miejskiego dworca ze względów finansowych będzie musiał jeszcze poczekać. - W tej chwili realizowane są inne ważne projekty - wyjaśniał podczas sesji Adam Snarski. 

Poparto uchwałę dotyczącą przystąpienia do Programu "Ogólnopolska Karta Seniora", dzięki której już wkrótce mieszkańcy Leska, którzy ukończyli 60 rok życia będą mogli korzystać ze zniżek, w tym m.in. z oferty placówek kultury, restauracji i kawiarni, sanatoriów i uzdrowisk. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.