Reklama

Reklama

W Bieszczadach przeprowadzono szkolenie Ski-Tour dla funkcjonariuszy Straży Granicznej

Opublikowano: 27 lutego 2018 09:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W trakcie szkolenia, funkcjonariusze SG z bieszczadzkich placówek doskonali umiejętności pełnienia służby z wykorzystaniem nart typu Ski-Tour.

W lutym przeprowadzono 13 z kolei edycję kursu zatytułowanego „Doskonalenie technik poruszania się w terenie górskim w warunkach zimowych z wykorzystaniem nart Ski - Tour”. W działaniach wzięło udział 14 funkcjonariuszy z placówek SG w Ustrzykach Górnych, Wetlinie oraz Stuposianach.

Głównymi celami szkolenia było: doskonalenie umiejętności poruszania się na nartach Ski – Tour, kształtowanie podstawowych cech motorycznych oraz doskonalenie i utrwalenie umiejętności przetrwania w terenie górskim. Ważnym elementem szkolenia, ze względu na realia służby w Bieszczadach, były zajęcia z zakresu nawigacji w warunkach ograniczonej widoczności, w warunkach nocnych, hipotermii oraz doskonalenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Stałe doskonalenie umiejętności poruszania się na nartach przez funkcjonariuszy SG ma kluczowe znaczenie ze względu na specyfikę służby w placówkach górskich BiOSG, w szczególności mając na uwadze bezpieczeństwo oraz efektywność realizowanych przez nich zadań. Lokalizacja Bieszczadzkiego Parku Narodowego w stosunku do linii granicy państwowej powoduje, że narty są często wykorzystywanym narzędziem służących do patrolowania granicy w warunkach zimowych.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.