Reklama

Uważajmy na dzikie zwierzęta na drodze!

Opublikowano:
Autor:

Uważajmy na dzikie zwierzęta na drodze! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie na terenie powiatu bieszczadzkiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Z tego powodu policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zmniejszenie prędkości w rejonach lasów, nieużytków rolnych oraz pól, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się zwierzyny jest bardzo duże. Zmniejszenie prędkości może nam pozwolić uniknąć takiego zdarzenia, a na pewno ograniczy jego skutki.

Do zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej dochodzi zazwyczaj od zmierzchu do świtu. Może dojść do takiej sytuacji, że przeszkodę na drodze zobaczymy dosłownie w ostatniej chwili i nie będziemy mieli wystarczająco czasu na uniknięcie zagrożenia. Niektóre ze zwierząt mają spore rozmiary i masę, a zderzenie z nimi może mieć bardzo poważne skutki.

W ostatnim czasie na terenie powiatu bieszczadzkiego doszło do dwóch kolizji drogowych z udziałem zwierzyny leśnej.

Apelujemy do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność, zwłaszcza w miejscach zalesionych. Jeśli dojdzie do zderzenia z dzikimi zwierzętami, pamiętajmy by zabezpieczyć miejsce i pod żadnym pozorem nie zbliżać się do zwierzęcia. W wyniku szoku po zderzeniu z pojazdem, zwierzę może być agresywne i może nas zaatakować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE