Reklama

USTRZYKI DOLNE. Wyznaczono miejsce do odbycia kwarantanny

Opublikowano:
Autor:

USTRZYKI DOLNE. Wyznaczono miejsce do odbycia kwarantanny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Gminie Ustrzyki Dolne został wyznaczony obiekt, w którym można odbyć standardową 14-dniową kwarantannę po powrocie z zagranicy.

Wychodząc naprzeciw naszym mieszkańcom, którzy w ostatnim czasie przebywali poza granicami naszego kraju i zdecydowali się na powrót w rodzinne strony oraz dostosowując się do ogólnie przyjętych dyrektyw wyznaczyliśmy obiekt, w którym można odbyć kwarantannę po powrocie z zagranicy. To ewentualność dla osób, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu.

 

14-dniową kwarantannę można odbyć w Zajeździe Bieszczadzka Ostoja.

Dziękujemy właścicielowi i pracownikom Zajazdu Bieszczadzka Ostoja za zaangażowanie i podjęte działania na rzecz mieszkańców. Jednocześnie stanowczo podkreślamy, iż ośrodek, który został wyznaczony na miejsce możliwej kwarantanny po powrocie z zagranicy pracuje w oparciu o zasady ustalone przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, a także we współpracy z tą jednostką. Obsługa Zajazdu przestrzega wszelkich norm bezpieczeństwa, a kwarantannowane osoby nie mogą opuszczać swoich pokoi.

 

Czym jest kwarantanna po powrocie z zagranicy?

Rząd Polski nałożył obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny domowej na wszystkie osoby powracające z zagranicy po 15 marca 2020 r. Jeśli dana osoba, bądź rodzina nie ma możliwości odbycia jej w domu, samorząd ma za zadanie przygotować obiekty, w których można odbyć kwarantannę domową.

 

Kim są osoby poddane kwarantannie domowej?

To osoby poddane działaniom profilaktycznym. Nie są one chore, jednak z uwagi na sytuację muszą przestrzegać wszelkich zaleceń określonych przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Osoba objęta kwarantanną ma całkowity zakaz opuszczania domu lub wyznaczonego ośrodka przez dwa tygodnie od powrotu z zagranicy. Niezależnie od tego, czy pojawiają się u niej objawy, czy też nie. Zakazane są również odwiedziny.

 

Dzięki temu zapobiegamy rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Prosimy Mieszkańców Gminy Ustrzyki Dolne o przemyślane i odpowiedzialne podejście do wyrażania swoich opinii na temat tego ośrodka.

 

 

Źródło: Portal Gminy Ustrzyki Dolne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE