Reklama

Uroczyste otwarcie mostu w Tarnawie Górnej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Uroczyste otwarcie mostu w Tarnawie Górnej [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 lutego miało miejsce otwarcie wyczekiwanej przez mieszkańców powiatu sanockiego, a szczególnie gminy Zagórz, inwestycji.

Na uroczystość zaproszenie przyjęli m.in. Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, poseł Piotr Uruski, Ernest Nowak, burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, radni powiatu sanockiego, sołtysi oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Poświęcenia mostu dokonał ks. Jan Kurpiński, proboszcz parafii w Tarnawie Górnej.

– Most Tarnawa Górna-Kalnica jest bardzo ważną inwestycją dla mieszkańców powiatu sanockiego – zaznaczył wicestarosta Janusz Cecuła. – Cieszę się, że jego budowa przebiegała sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

Inwestycja była niezbędna, ponieważ w 2014 roku doszło do zniszczenia starego mostu w wyniku zalania wezbranymi wodami, stąd też korzystanie z niego było do tej pory bardzo utrudnione.

– Cieszę się, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu starosty i radnych udało się zrealizować przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że nowy most przetrwa długie lata i będzie bezpieczny – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Z kolei poseł Piotr Uruski zaznaczył, że to już kolejna inwestycja zrealizowana w ciągu ostatniego tygodnia w powiecie sanockim.

- 31 stycznia oddaliśmy do użytku obwodnicę Sanoka, a dzisiaj most w Tarnawie Górnej. To bardzo dobrze świadczy o współpracy Powiatu Sanockiego z Urzędem Województwa Podkarpackiego.

Umowa na budowę mostu została podpisana 31 lipca 2019 r. z przedstawicielem Przedsiębiorstwa Budowlanego Stalmost Sp. z o.o. ze Stalowej Woli. W wyniku rozstrzygnięcia przetargu, wartość robót budowlanych wyniosła 3 878 775,18 złotych.

Na wykonanie zadania Powiat Sanocki otrzymał promesę opiewającą na kwotę 3 mln 360 tys. zł w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, przekazaną przez Wojewodę Podkarpackiego.

 

Źródło: Powiat Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE