Reklama

Upomnienia zamiast mandatów

Opublikowano:
Autor:

Upomnienia zamiast mandatów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa ogólnopolski protest policjantów. Funkcjonariusze domagają się podwyżek o 650 zł, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji.

Policjantom nie podoba się, że rząd chce szukać oszczędności kosztem ich wynagrodzeń. Protest trwa od kilku tygodni. W jego ramach funkcjonariusze prowadzą strajk włoski, czyli wykonują obowiązki bardzo powoli i skrupulatnie. Dodatkowo zamiast mandatów wypisują pouczenia.

- Wyjątek stanowią zachowania kierowców, które narażają bezpieczeństwo innych uczestników ruchu na utratę życia lub zdrowia. Wtedy policjanci będą normalnie nakładali mandaty karne - wyjaśnia Izabela Rowińska-Ciępiel z sanockiej policji.

Według szacunków z powodu policyjnego protestu Skarb Państwa już stracił kilkanaście milionów złotych. Jednocześnie policjanci zaznaczają, że ich działania w żaden sposób nie wpłyną na bezpieczeństwo.

- Policjanci cały czas reagują na popełniane wykroczenia czy przestępstwa - potwierdza policjantka.

Dodaje, że strajk jest dobrowolny i to funkcjonariusze będą indywidualnie decydować o tym, jak zakończą interwencję. 

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie protest się zaostrzy. Związkowcy twierdzą, że trwające od marca negocjacje z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji nie przynoszą efektów. Zapowiadają zaostrzenie działań, chcą wyjść z transparentami na ulicę. Na wrzesień planują ogólnokrajową manifestację.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE