Reklama

Reklama

Unijne miliony na obwodnicę Sanoka

Opublikowano: 1 października 2018 15:19
Autor:

Unijne miliony na obwodnicę Sanoka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 144 miliony złotych dofinansowania z unijnych funduszy na budowę obwodnicy Sanoka! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie właśnie poinformowała o podpisaniu bardzo korzystnej umowy na finansowanie inwestycji, która ma wyprowadzić ruch z centrum Sanoka.

Umowa na unijne dofinansowanie budowy obwodnicy została podpisana w poniedziałek (1 października) podczas konferencji "Program dla Bieszczad" zorganizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Wartość dofinansowania UE dla projektu wyniesie prawie 144 miliony złotych.

Celem przedsięwzięcia jest budowa obwodnicy Sanoka o długości blisko siedmiu kilometrów w ciągu drogi krajowej nr 28. 

- Inwestycja pomoże odciążyć miasto Sanok od nadmiernego ruchu drogowego oraz poprawi warunki ruchu na drogach krajowych nr 28 i 84. Wdrożone rozwiązania przyczynią się do poprawy warunków życia dla mieszkańców terenów zabudowy sąsiadującej z istniejącymi rozwiązaniami komunikacyjnymi oraz pozwolą na usprawnienie ruchu tranzytowego przez województwo podkarpackie  – powiedział w trakcie konferencji wiceminister infrastruktury, Marek Chodkiewicz 

W ramach inwestycji, poza budową obwodnicy Sanoka, powstaną cztery skrzyżowania zapewniające powiązania obwodnicy z istniejącym układem drogowym, 11 kilometrów dróg dojazdowych, cztery wiadukty, osiem mostów, oświetlenie oraz chodniki i ścieżki dla rowerzystów.

– Budowa nowej Obwodnicy Sanoka ma duże znaczenie dla poprawy jakości regionalnych powiązań komunikacyjnych – podkreślił podczas podpisania umowy Krzysztof Rodziewicz z CUPT. 

– Jednocześnie inwestycja pomoże wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta, co poprawi komfort życia mieszkańców Sanoka – dodał.

Obwodnica Sanoka będzie miała blisko 7 kilometrów długości. Trasa będzie przebiegała po południowej stronie miasta. Zacznie się w miejscu, gdzie droga wojewódzka z Rzeszowa dochodzi do drogi 28 w zachodniej części Sanoka i będzie łączyła się z drogą 84 na Bieszczady.

Decyzja o budowie obwodnicy Sanoka zapadła w 2013 roku. Za jej budową przemawiały statystyki, z których wynika, że na dobę przez centrum miasta przejeżdża około 25 tysięcy samochodów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +2 / -2

    Nowak

    A więc to .............. Umowa na unijne dofinansowanie budowy obwodnicy została podpisana w poniedziałek (1 października) podczas konferencji "Program dla Bieszczad" zorganizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Wartość dofinansowania UE dla projektu wyniesie prawie 144 miliony złotych............ Więc Bieszczady to tez Sanok??????????? Czyli znowu kasa z Bieszczad wyparuje i tam się jak zwykle zmieni nic