Reklama

Ulica Wesoła w Trepczy i Sanoku - listonosze mają kłopot

Opublikowano:
Autor:

Ulica Wesoła w Trepczy i Sanoku - listonosze mają kłopot - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy malutkiej ulicy Wesołej w Sanoku mieszkają ludzie, podobnie przy nieco większej ulicy Wesołej w Trepczy. Nic by w tym nie było dziwnego, gdyby nie fakt, że obie ulice w kodzie pocztowym mają ten sam numer adresowy: 38-500 Sanok.

Adresowe kruczki
Czasem dziwny zbieg okoliczności może spowodować niemałe zamieszanie.

- Dostaję czasami plik listów na mój adres, zdarzają się korespondencje z ZUS-u, tylko że nie są one adresowane do mnie, tylko do osoby zamieszkałej w Trepczy  przy ulicy o tej samej nazwie i numerze - mówi pan Władysław [imię zostało zmienione], mieszkaniec ulicy Wesołej w Sanoku.

Problematyczne jest to, jak zdradza nam mieszkaniec sanockiej Wesołej, że źle zaadresowane listy odsyła do nadawcy z adnotacją, ale już kilka razy zdarzyło się, że on sam nie otrzymał ważnej korespondencji.

- Nie znam tej osoby z Trepczy, chciałbym jednak, żeby robiła dokładnie tak samo jak ja - dodaje.

Stanowisko Poczty Polskiej w tej sprawie jest jednoznaczne.

- Mamy obowiązek dostarczyć korespondencję pod wskazany adres - tłumaczy Małgorzata Kaczmarska, kierownik listonoszy UP Sanok - a obowiązkiem nadawcy jest odpowiednio zaadresować list.

Czyli w takim przypadku dowiadujemy się z Poczty Polskiej w Sanoku i Głównego Urzędu Pocztowego w Rzeszowie, że należy razem z nazwiskiem odbiorcy umieścić dokładny adres wraz z określeniem miejscowości, a potem dopiero z odpowiednim kodem. W spornej sprawie właściwy adres to Jan Kowalski, Wesoła... Trepcza lub Sanok, 38-500 Sanok.

Małgorzata Kaczmarska wskazuje, że takie sytuacje się zdarzają, podobnie jest z Bykowcami, miejscowością, w której również dochodzi do tego typu pomyłek.

- Jeżeli otrzymamy list niesygnowany naszym nazwiskiem, odeślijmy go do nadawcy, informując o pomyłce - tłumaczy kierowniczka.

Nasz czytelnik zwracał uwagę listonoszowi, interweniował też w Urzędzie Pocztowym, jednak wciąż przychodzi do niego korespondencja z Trepczy i wciąż zdarza się, że nie otrzymuje swojej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE