Reklama

Udało się! Sabina pojedzie w wymarzoną podróż polarną

Opublikowano:
Autor:

Udało się! Sabina pojedzie w wymarzoną podróż polarną  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sabinie z Sanoka dzięki głosom internautów pojedzie w wymarzoną podróż psim zaprzęgiem po północnej Skandynawii. Dziewczyna z Sanoka zakwalifikowała się do finałowej 10 uczestników wyprawy Fjällräven Polar 2019!

Fjällräven Polar to 300 kilometrowa podróż psimi zaprzęgami przez arktyczne bezdroża północnej Skandynawii. Uczestnicy wyruszają z Signaldalen w Norwegii do Väkkäräjärvi w Szwecji. Co roku w wyprawie bierze udział 20 osób z całego świata. Co ciekawe, uczestnicy nie mają wcześniej doświadczenia w powożeniu psami, wszystkiego uczą się podczas wyprawy pod okiem ekspertów.

Głosowanie zakończyło się 13 grudnia. Sabina zdobyła prawie 25000 głosów!

- Dziękuję za wasze głosy, otwarte serca i dobre słowa. To wiele dla mnie znaczy! Mam nadzieję, że wasze marzenia także się spełnią - napisała na swoim profilu społecznościowym Sabina.

***

Historia wyścigów psich zaprzęgów daleko za kołem podbiegunowym sięga początku lat 90. XX wieku, kiedy Åke Nordin, wynalazca i twórca sprzętu turystycznego wspólnie z Kenth`em Fjellberg`iem, jednym z czołowych maszerów w Szwecji, postanowili zorganizować taki wyścig na swoim terenie. Pierwszy Fjällräven Polar odbył się w 1997 roku. Tak zrodziła się tradycja corocznych wypraw psimi zaprzęgami.

 Fjällräven Polar prowadzi przez dzikie tereny, nocuje się w namiotach, a przez większość czasu panują ujemne temperatury. Każdy z uczestników na miejscu otrzymuje cały potrzebny sprzęt oraz przechodzi szkolenie, prowadzone przez maszerów, którzy przygotowują wszystkich na czekające ich wyzwania. Siłą napędową ekspedycji są psy - Alsakany i Syberian Husky.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE