Reklama

TYLKO U NAS. Muzyczne marzenia Natalii Kwiatkowskiej - wokalistki roku 2018

Opublikowano: sob, 2 lut 2019 09:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości CISNA/POLSKA. Pochodząca z Cisnej Natalia Kwiatkowska została wybrana najlepszą bluesową wokalistką 2018 roku. Płyta jej zespołu nominowana jest do nagrody Fryderyków. Dziś specjalnie dla czytelników korsosanockie.pl opowiada o nagrodzie i swoich dokonaniach.

- Jestem dumna i zaszczycona tym wyróżnieniem. Tytuł wokalistki roku, to podsumowanie mojej dotychczasowej podróży muzycznej oraz mobilizacja do realizacji kolejnych celów. A jest ich sporo – mówi Natalia Kwiatkowska.

W ubiegłym roku Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała "SZUM" – album zespołu CHEAP TOBACCO, którego założycielką a jednocześnie wokalistką jest pani Natalia. Premiera albumu miała miejsce w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce.

- Płyta właśnie została nominowana do FRYDERYKÓW 2019 – to dla mnie i dla zespołu kolejne wyróżnienie. Podobnie jak fakt, że zespół został okrzyknięty „Nadzieją Roku” przez magazyn „Teraz Rock” – tłumaczy Kwiatkowska.

- Rok 2019 to rok przeznaczony na promocję albumu, głównie poprzez koncerty. Gramy sporo, staramy się odwiedzić każdy zakątek Polski i nie tylko. W przyszłości planujemy skupić się na koncertach poza granicami naszego kraju, choć takie już też mamy na swoim koncie.

Natalia Kwiatkowska swoją muzyczną karierę zaczynała w Cisnej, gdzie śpiewała poezję, pieśni łemkowskie, ukraińskie. Przełom w muzycznej karierze nastąpił podczas jej studiów w Krakowie.

- Zaczęłam słuchać jazzu, bluesa, rocka. Chodziłam na Jam session i tam poznałam wspaniałych muzyków. Z wieloma z nich współpracuję do dzisiaj. Na jednym z takich Jam session powstał mój zespół, który działa już 8 lat – opowiada o początkach kariery bieszczadzka wokalistka.

Dzisiaj CHEAP TOBACCO ma na swoim koncie ponad pół tysiąca koncertów w kraju i za granicą. Muzyka stała się sposobem na życie, pracą, choć jak z uśmiechem zaznacza pani Natalia - „ pasja została.”

- Kocham muzykę. Nie lubię jej gatunkowania, co zresztą dzisiaj nie ma już większego sensu, bo wszystko się wymieszało i sami nie wiemy, co kryje się za nazwą alternatywa. My gramy swoje. Jest to jakaś wypadkowa wiążąca różne style, które każdy z nas lubi. Trochę rocka, „trochę Indie”, trochę poezji, trochę bluesa i psychodelii. Muzycznie nie zamykamy się na żaden gatunek i z ciekawością patrzymy w przyszłość – dodaje na zakończenie wokalistka roku.

Natalia Kwiatkowska ukończyła I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, a następnie Akademię Ignatianum w Krakowie oraz Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Związana jest z zespołami: Cheap Tobacco i The Missing Part.

Wokalistką roku została wybrana po raz trzeci w swojej karierze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE