Reklama

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Opublikowano:
Autor:

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do 24 lutego informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

22 lutego został ustanowiony "Dniem Ofiar Przestępstw". Tego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku wyznaczone będą dyżury. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Wszystkim zgłaszającym się udzielane będą informacje w zakresie m.in.: praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej oraz możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy, zgodnie z obowiązującymi prawem i kompetencjami instytucji, realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz sposobów i możliwości działań, jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Mając na uwadze pozytywne doświadczenia z przebiegu ubiegłorocznych obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” od 18 lutego do 22 lutego 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku będzie można uzyskać pomoc prawną od policjantów Wydziału Kryminalnego, Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego.

Lista miejsc, w których będzie można uzyskać niezbędne informacje, znajduje się na stronie internetowej www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE