Reklama

Trzej obywatele Turcji zostali zatrzymani w Bieszczadach

Opublikowano:
Autor:

Trzej obywatele Turcji  zostali zatrzymani w Bieszczadach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzej obywatele Turcji zostali zatrzymani w Bieszczadach przez Straż Graniczną. Aktualnie czeka ich readmisja na Ukrainę.

W nocy 08 lipca 2020 r. w miejscowości Bukowiec (powiat bieszczadzki), patrol straży granicznej ze Stuposian zauważył jedną osobę poruszającą się od granicy państwa w głąb terytorium Polski. Był to mężczyzna narodowości tureckiej. Podczas legitymowania funkcjonariusze ustalili, że w pobliżu mogą znajdować się jeszcze dwie osoby. Chwilę później przy użyciu kamery termowizyjnej pogranicznicy odnaleźli pozostałych dwóch mężczyzn.

W trakcie czynności wyjaśniających ustalono, że obywatele Turcji (24, 26 i 43l.) legalnie przylecieli samolotem do Lwowa, a następnie udali się na tzw. zieloną granicę i pieszo przeszli do Polski Celem ich podróży miały być Niemcy, gdzie mieli podjąć pracę zarobkową.

Aktualnie, po przeprowadzeniu czynności administracyjnych cała trójka migrantów zostanie przekazana ukraińskim służbom granicznym w ramach readmisji uproszczonej.

 

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali łącznie 78 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji w celach migracyjnych. Polskę traktowali jako kraj tranzytowy w drodze do krajów Europy Zachodniej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE