Reklama

Toalety nie dla wszystkich. Niepełnosprawni nie skorzystają

Opublikowano:
Autor:

Toalety nie dla wszystkich. Niepełnosprawni nie skorzystają - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich lub chodzikach nie mogą skorzystać z toalety w budynku Urzędu Miasta w Sanoku, bo wjazd utrudnia drewniany wysoki na kilka centymetrów próg. Kabiny są za wąskie i nie ma w nich poręczy.

Podczas ostatniej sesji rady miasta radna Wanda Kot zaapelowała do włodarzy o dostosowanie toalet do potrzeb niepełnosprawnych. To kolejny raz, jak zabrała głos w tej sprawie. Pierwszy raz zrobiła to dwa lata temu. Nic się od tego czasu nie zmieniło. I na razie, jak wynika z informacji uzyskanych w sanockim magistracie, nic się nie zmieni.

Toalety dla niepełnosprawnych powinny znajdować się we wszystkich placówkach użyteczności publicznej. Taki obowiązek nakłada na magistrat jako budynek użyteczności publicznej rozporządzenie ministra infrastruktury. Być standardem w szkołach, urzędach, na uczelniach, dworcach, lotniskach, w restauracjach czy w obiektach handlowych. Tymczasem w budynku, w którym swoją siedzibę mają miejskie i powiatowe władze, takiej nie ma.

Zdaniem radnej toaletę można zrobić na parterze. Wystarczy przystosować jedno z pomieszczeń do wymogów niepełnosprawnych - poszerzyć, usunąć progi i zamontować barierki.

- Panowie, kadencja nam się kończy, a nic w tej sprawie się nie zmieniło - mówiła w czasie sesji radna Kot. - Koszt takich przeróbek nie jest horrendalny. Poza tym pieniądze na ten cel można zdobyć z PEFRON-u - zaznaczyła.

Zapytany przez nas o to Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, powiedział, że magistrat ma już wstępny projekt, ale w tej kadencji nie uda się go zrealizować.

- Nie jest to takie proste w tym momencie, bo w przypadku, gdybyśmy chcieli zrobić ubikację dla niepełnosprawnych, trzeba by zlikwidować toaletę, która obecnie funkcjonuje. Myślimy, jak to zrobić, mamy już wstępny projekt - powiedział nam burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE