Reklama

Reklama

Terytorialsi uzupełnią rezerwy w podkarpackim banku krwi

Opublikowano: czw, 28 maj 2020 12:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach operacji „odporna wiosna” oprócz wielu innych akcji niesienia pomocy potrzebującym, żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w najbliższą sobotę „przeleją krew” dla potrzebujących, by uzupełnić uszczuplające się rezerwy RCKiK. Terytorialsi z Podkarpacia już po raz kolejny udowadniają, że pomoc mają we krwi.

Reklama

W obecnej sytuacji epidemicznej Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie boryka się z problemami donacji krwi. Obecnie szczególne zapotrzebowanie jest na krew B RH - i 0 RH - . Rezerwy w bankach krwi z grupy „minus” zmalały do minimum. Ratując trudną sytuację
3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej wraz z dyrekcją RCKiK w tym trudnym okresie zaplanowała zbiórkę krwi. Donacja odbędzie się w Centrum Krwiodawstwa przy ul. Wierzbowej 14 w Rzeszowie, 30 maja w godz. 7.00-12.00.

- W obecnej sytuacji zagrożenia wirusem COVID-19 dużo mniej dawców zgłasza się do centrum krwiodawstwa. Odwołano również zbiórki krwi w zakładach, szkołach oraz inne zorganizowane akcje, co negatywnie wpływa na ilość oddawanej do banku krwi. Potrzebna jest krew szczególnie od uniwersalnych dawców z grupą „0”. Tacy żołnierze w Podkarpackiej Brygadzie poszukiwani są najbardziej. Wiemy, że walka z koronawirusem ciągle trwa i uważam, że w tym okresie taka akcja jest naszym obowiązkiem i zmaterializowaniem naszego motta, gotowości do służby naszej podkarpackiej społeczności. Od powstania WOT żołnierze mojej brygady oddali w sumie ponad 650 litrów krwi, a w ramach operacji „Odporna wiosna” ponad 170 litrów – podkreśla płk Dariusz Słota – dowódca podkarpackich terytorialsów.

Zapobiegając gromadzeniu się dużej liczby osób w jednym miejscu, żołnierze zostali podzieleni na małe grupy, a ich stawiennictwo określono na konkretne godziny. Honorowe krwiodawstwo dla Wojsk Obrony Terytorialnej jest bardzo ważnym projektem. Wynika to oczywiście z misji formacji, jaką jest „ochrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Głównym celem zbiórki krwi jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości żołnierzy gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń kryzysowych.

****

Dzisiaj każda pomoc jest na wagę złota, dlatego Narodowe Centrum Krwi kieruje swój apel nie tylko do żołnierzy. Jeśli jesteś:
- Honorowym Dawcą;
lub
- jesteś zdrowy, chcesz oddać krew i co najważniejsze:
- nie podróżowałeś w ostatnim czasie do innych krajów;
- nie miałeś kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub kimś objętym kwarantanną;

Zgłoś się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce!

Twoja krew może uratować życie!
#Zawsze gotowi, Zawsze blisko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.