Reklama

Szpital na krawędzi. Placówka chce wziąć kolejny kredyt. Jeśli radni się zgodzą, dług wzrośnie do 40 milionów złotych!

Opublikowano:
Autor:

Szpital na krawędzi. Placówka chce wziąć kolejny kredyt. Jeśli radni się zgodzą, dług wzrośnie do 40 milionów złotych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na czwartek zaplanowano zorganizowanie sesji nadzwyczajnej w sprawie poręczenia długoterminowego kredytu zaciąganego przez sanocki szpital. Z dokumentów wynika, że zadłużenie placówki wzrośnie do ponad 40 milionów złotych!

W projekcie uchwały, nad którą w czwartek pochylą się radni czytamy, że Powiat Sanocki udziela poręczenia w łącznej wysokości blisko 17,5 miliona złotych z czego kredyt wynosi 12 mln. zł, a odsetki prawie 5,5 mln. zł. Raty zostały rozłożone na 20 lat, spłata ma się zakończyć w 2039 roku.

Zaciągnięcie kredytu tłumaczone jest trudną sytuacją finansową sanockiego szpitala.

Sebastian Niżnik, radny powiatu sanockiego, w ostrych słowach komentuje tę decyzję.

- Od co najmniej dwóch lat zadawaliśmy pytania o sytuację w szpitalu, która w naszej ocenie jest coraz gorsza - zaznacza.

- Styl zarządzania tą placówka jest zgubny. Jeszcze niedawno na sesji rady powiatu dyrektor szpitala Przybycień zapewniał o dobrej kondycji. Kadencja obecnej rady kończy się 16 listopada. Nie zwołuje się w ciągu dwóch dni sesji, aby podjąć uchwałę o poręczeniu kredytu obciążającego budżet szpitala na sumę 17,5 mln zł! Suma zadłużenia sanockiego szpitala wyniesie według udostępnionych nam dokumentów ponad 42,3 mln zł! Takie decyzje nie mogą być podejmowane w ekspresowym tempie. Coś bardzo złego dzieje się z sanockim szpitalem, jeżeli w ciągu 2-3 miesięcy sytuacja zmienia się o 180 stopni. Takie zachowanie to skandal! - dodaje Sebastian Niżnik.

Z materiałów przygotowanych na sesję rady powiatu wynika, że stan zadłużenia sanockiego szpitala na dzień 31 października 2018 roku wynosi prawie 25 mln. zł. Po zaciągnięciu kolejnego kredytu z odsetkami zadłużenie szpitala wzrośnie do ponad 42 mln. zł

Do sprawy wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE