Reklama

Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości

Opublikowano:
Autor:

Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w gminach powiatu sanockiego możemy uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach.

Długie

11 listopada o godz. 15 w Domu Ludowym w Długiem zobaczymy wystąpienia okolicznościowe, program artystyczny przygotowany przez uczniów miejscowej szkoły podstawowej, występ zespołu wokalno-instrumentalnego "Iskra". Będzie też wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Besko

11 listopada o godz. 11 zaplanowana jest uroczysta msza święta, po której nastąpi przemarsz na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów przed obeliskiem poświęconym ofiarom I i II wojny światowej. O 18 zobaczymy widowisko z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nowosielce

Ochotnicza Straż  Pożarna w Nowosielcach zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpocznie je o godz. 15 msza święta oraz odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Następnie, o godzinie 16.15 w miejscowym Domu Kultury zaplanowany jest występ dzieci z Tęczowego Przedszkola, theatrum mundi - "Bohater". Posłuchamy pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowosielcach oraz obejrzymy występ Regionalnego Zespołu Ludowego "Ziemia Sanocka".

Nowotaniec

11 listopada uroczystości rozpocznie o godz. 15 msza święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Nowotańcu. O godz. 18 odbędzie się akademia w Domu Ludowym oraz nastąpi oficjalne rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Niepodległościowego.

Bukowsko

11 listopada o godz. 11 odprawiona będzie msza święta, po niej nastąpi wspólne odśpiewanie hymnu, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, złożenie kwiatów pod pomnikiem Walczących o Niepodległość Polski oraz uroczysty przemarsz do Zespołu Szkół w Bukowsku, gdzie o godz. 12.45 obejrzymy program artystyczny.

Pobiedno

11 listopada o godz. 11 w sali Domu Ludowego w Pobiednie odbędzie się akademia środowiskowa. Również 15 listopada o godz. 12.45 przewidziana jest akademia środowiskowa w przedszkolu w sali Domu Ludowego.

Gmina Zagórz

11 listopada o godz. 16 uroczyste wieczornice zaplanowane w Szkole Podstawowej w Łukowem i Tarnawie Górnej, zaś 12 listopada w Tarnawie Dolnej będzie rozegrany turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE