Reklama

Reklama

Święto oświaty w Sanoku [FOTO]

Opublikowano: 16 października 2019 09:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przypadający 14 października Dzień Edukacji Narodowej stanowi doskonałą okazję, by podziękować dyrekcji i gronu pedagogicznemu za trud wychowania oraz kształcenia dzieci i młodzieży.

Z tej okazji  burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski wraz ze swoim zastępcą Grzegorzem Korneckim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Sanoka Grzegorzem Kozakiem, przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Sanoka – Maciejem Drwięgą, skarbnikiem Bogdanem Florkiem i sekretarzem Bogdanem Strusiem spotkał się z przedstawicielami jednostek oświatowych oraz instytucjami wspierającymi i zaprzyjaźnionymi, emerytowanymi dyrektorami szkół w Sali Gobelinowej sanockiego zamku. Uhonorował swoją nagrodą wyróżniających się w roku szkolnym 2018/2019 osiemnaścioro pracowników oświaty.

Nauczyciele i wychowawcy odznaczający się szczególnymi osiągnięciami i wykazujący wyjątkowe zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków, którzy odebrali z rąk burmistrza nagrody i listy gratulacyjne to:  Elżbieta Ziajka dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 1, Małgorzata Kielar dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Dorota Wołoszyn nauczyciel wychowania przedszkolnego w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 1, Aleksandra Brewczak nauczyciel wychowania przedszkolnego w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 2, Marzena Buczek nauczyciel wychowania przedszkolnego w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 3, Katarzyna Bentkowska nauczyciel wychowania przedszkolnego w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 4, Alina Statkiewicz nauczyciel świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1, Magdalena Wolan nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1, Maria Burnat nauczyciel geografii w Szkole Podstawowej Nr 1,  Agnieszka Kopiec nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2, Beata Kolanowska nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej Nr 2, Agnieszka Nagórny nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 3,  Jolanta Abram nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 3, Robert Ćwikła nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4, Jadwiga Dąbrowska nauczyciel fizyki w Szkole Podstawowej nr 8, Daniel Sękowski nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 8, Katarzyna Markuc nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej nr 9.

Irena Bojarska wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 nie odebrała osobiście nagrody,  ponieważ z grupą młodzieży jest dziś w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji, gdzie została zaproszona za udział w konkursie polegającym na przygotowaniu pracy na temat identyfikacji przez uczniów barier w swoim otoczeniu, utrudniających codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami i zaproponowaniu sposobów ich usunięcia. Dzięki konkursowi i aktywności uczniów SP, w Galerii Sanok będą obowiązywały tzw. „niebieskie godziny”, podczas których zakupy  zrobimy w ciszy – po raz pierwszy 26 października od godz. 16 do 18.

Podziękowania i życzenia odebrali z rąk burmistrza również: dr Magdalena Konieczny – prorektor Uczelni Państwowej w Sanoku, dr Maciej Drwięga – dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Sanoku, Zofia Kijowska – Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku, Beata Kunik przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Oświaty i Wychowania „Oświata”, Piotr Sieradzki prezes ZNP Oddział Sanok, Tomasz Przystasz przewodniczący NSZZ  „Solidarność”, a także dyrektorzy szkół, przedszkoli i żłobków.

Podczas spotkania, burmistrz podziękował dyrektorom, nauczycielom i pracownikom za codzienny trud - Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pragnę złożyć  Wszystkim Pracownikom Sanockiej Oświaty najlepsze życzenia pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym. Niech Państwa praca na rzecz młodego pokolenia przynosi jak najlepsze efekty edukacyjne oraz satysfakcję i zadowolenie z realizowanej misji, jaką jest troska o wykształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży.

W imieniu nagrodzonych głos zabrała Magdalena Wolan, dziękując burmistrzowi za pomoc i wsparcie w zarządzaniu jednostkami oświatowymi.

Nauczyciele sanockich szkół zostali docenieni także na szczeblu ogólnopolskim. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Lidia Indyk – nauczyciel geografii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku. Medalami Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali: Maria Kurkarewicz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 6 w Sanoku, Adam Kuliga nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 9 w Sanoku, Wojciech Stawarczyk nauczyciel biologii i informatyki pracujący również w Szkole Podstawowej nr 9 w Sanoku.

Na koniec swoim występem artystycznym uraczyła zaproszonych gości  młodzież Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku pod kierunkiem Adama Kuligi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.