STS Sanok przegrywa z Unią w Oświęcimiu w PHL

Opublikowano: sob, 19 wrz 2020 11:30
Autor:

STS Sanok przegrywa z Unią w Oświęcimiu w PHL - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Wiadomości STS rozegrał pierwszy po powrocie do rozgrywek ekstraklasy mecz wyjazdowy. Przeciwnikiem drużyny z grodu Grzegorza była oświęcimska Unia.

Wicemistrzowie Polski z Oświęcimia zdecydowanie dyktowali warunki gry, ale sanoczanie bardzo mądrze i ambitnie bronili się, a w bramce świetnie prezentował się Patrik Spesny.

By zobrazować przebieg spotkania wystarczy wspomnieć, że w zakończonej wynikiem 1-0 I tercji gospodarze oddali 21 strzałów, przy jedynie 1 strzale sanoczan.

Cały mecz to 46 celnych strzałów gospodarzy i 13 sanoczan.

Wyjazdowa porażka 0-3 z jednym z głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu wstydu nie przynosi. Najlepszą okazję dla gości zmarnował Olearczyk pod koniec I tercji spotkania.

Do drużyny STS-u wrócił po kontuzji nadgarstka Marek Strzyżowski. Popularny "Fryzjer" zagrał w pierwszej formacji ataku, obok Konrada Filipka i Marcina Białego.

W niedzielę na Arenie Sanok przed STS-em równie trudne zadanie, bo gościć będą ekipę Energa KH Toruń, która dziś rozbiła pod Wawelem Comarch Cracovię 5-0, kontynuując swoją serię zwycięstw.

Torunianie, którzy radykalnie przemeblowali skład zdobyli w dotychczasowych meczach komplet 9 punktów, pokonując kolejno GKS Katowice, Tauron Podhale Nowy Targ i Comarch Cracovię.