STS Sanok lepszy od Comarch Cracovii w przedsezonowym sparingu pod Wawelem [FOTO]

Wiadomości W rozegranym we wtorek, 1 września sparingowym meczu przed zbliżającym się sezonem PHL - Polska Hokej Liga w Krakowie zmierzyły się Comarch Cracovia Kraków i wracający do rozgrywek na najwyższym szczeblu dwukrotny mistrz Polski, STS Sanok.

W niedawnym spotkaniu na "Arenie" Sanok po 60 minutach było 1-1, a krakowianie pokonali sanoczan w serii rzutów karnych, choć drużyny umówiły się na nie bez dogrywki.

Także i tym razem sanoczanie równie niespodziewanie jak w pierwszym meczu stawili skuteczny opór krakowianom.

Gdy Cracovia objęła prowadzenie już w 4 minucie dzięki trafieniu w osłabieniu Martina Dudasa wydawało się, że to gospodarze wygrają bez większych problemów ten pojedynek.

Jednak goście wyrównują tuż przed pierwszą przerwą dzięki trafieniu Eemeli Piippo, przy asyście Eetu Elo i Evegeny Kameneva.

Mimo, że przewagę optyczną w meczu
i większą ilość sytuacji mieli gospodarze, to dzięki dobrej postawie w sanockiej bramce Spesnego i mądrej grze obronnej gości wynik remisowy utrzymywał się do 59 minuty.

A wtedy wydarzyła się sytuacja bardzo rzadko spotykana na lodowiskach. Gdy krakowianie grali w przewadze 5/3 jeden z zawodników gospodarzy fatalnie podał krążek, a z prezentu skorzystał skwapliwie Jesperi Viikila i zdobył bramkę na miarę zwycięstwa, pokonując w sytuacji sam na sam Kowalówkę.

Po raz kolejny okazało się, że sanoczanie nie muszą być wcale dostarczycielem punktów na polskich lodowiskach w zbliżającym się sezonie.
Fani hokeja w grodzie Grzegorza mogą być umiarkowanymi optymistami.