Reklama

Sprzęt od WOŚP dla leskiego szpitala. Dla dzieci i matek

Opublikowano:
Autor:

Sprzęt od WOŚP dla leskiego szpitala. Dla dzieci i matek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny sprzęt od WOŚP Jurka Owsiaka dla leskiego szpitala. Placówka dostała od Fundacji nowoczesne KTG z możliwością monitorowania ciąży bliźniaczej i matki.

- KTG może badać ciążę bliźniaczą i monitorować EKG matki. Można go podpiąć po WIFI do stacji monitorującej, pozostałe z tej samej firmy, które posiadamy też. Urządzenia będą działać na położnictwie - mówi Robert Płaziak, dyrektor leskiego szpitala. Szacunkowa wartość sprzętu to około 30 tysięcy złotych.

To kolejny sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jaki leski szpital otrzymał w tym roku. W lutym placówka dostała aparat USG, dwa pulsoksymetry, kardiomonitor, lokalizator naczyń krwionośnych, pompę objętościowa i cztery pompy strzykawkowe. Wszystkie urządzenia trafiły na oddział dziecięcy. Szacunkowa wartość sprzętu to około 300 tysięcy złotych.

W ciągu 26. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN. Urządzenia z charakterystycznym czerwonym serduszkiem ratują ludzi w całej Polsce.

W ubiegłym roku Fundacja zebrała ponad 105,5 miliona złotych.

W tym roku WOŚP zbierała na zakup sprzętu dla noworodków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE