Reklama

Sprawozdanie wójta Piotra Błażejowskiego

Opublikowano:
Autor:

Sprawozdanie wójta Piotra Błażejowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko, na ostatniej sesji w roku 2016 poinformował radnych o swojej działalności międzysesyjnej. W sprawozdaniu samorządowcy usłyszeli głównie o pracach, jakie są przeprowadzane w poszczególnych miejscowościach gminy.

Gospodarz rozpoczął swoje przemówienie od spraw sądowych. Przedstawiciele gminy Bukowsko rozpoczną nowy rok od składania wyjaśnień w sądzie. Na 18 stycznia ustalono przesłuchanie w związku z pozwem o zapłatę złożonym przeciwko jednemu z mieszkańców, natomiast 20 stycznia będzie miała miejsce rozprawa o zapłatę z powództwa jednej z firm. Gmina została także podana przez jednego z mieszkańców Woli Piotrowej o ochronę własności i wydanie jednego metra bieżącego szerokości urządzonej drogi. Wystąpi także w charakterze świadka w sprawie wydania nieruchomości.

Dobrą wiadomością okazał się zwrot 112 tysięcy zł rozliczonej dotacji na modernizację dróg rolniczych i poscaleniowych organizowanych w 2016 roku.

Zakupiono okna PCV wraz z montażem do sklepu w Woli Sękowej. Koszt wyniósł ponad 2800 zł. Gmina wezwała jedną z mieszkanek do zapłaty 2763 zł wraz z odsetkami z tytułu opłat rocznych użytkowania wieczystego gruntu położonego w Nowotańcu.

Wójt poinformował także, że od 13 listopada do 28 grudnia wydano 38 decyzji na wycięcie drzew. W pasie drogi usunięto cztery drzewa w Woli Sękowej oraz dwa w Bukowsku. Dodatkowo włodarz wystąpił do starostwa o usunięcie 13 sztuk w pasie drogi Zboiskach.

W okresie międzysesyjnym opracowano okładkę nowej płyty kapeli ludowej „Bukowianie” z Bukowska. Przygotowano i zwołano posiedzenia gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Z Ministerstwa Edukacji Narodowej przyznano 50 tys. Zł zwrotu kosztów związanych z wypłatą odpraw dla zwolnionych nauczycieli.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE