Reklama

Sołtysi w odstawce

Opublikowano:
Autor:

Sołtysi w odstawce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Komańcza przystąpiła do Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na Lata 2017-2020. Zanim jednak radni wyrazili swoją aprobatę, ostro dyskutowali o zaniedbaniach, do jakich doszło przy podejmowaniu decyzji o wyborze sołectwa.

- O możliwości przystąpienia do programu odnowy wsi zostaliśmy poinformowani 4 kwietnia - tłumaczył wójt Stanisław Bielawka. - Przeprowadziliśmy więc konsultacje, których celem było wytypowanie sołectw, które potencjalnie mogłyby wziąć udział w programie. Następnie były prowadzone rozmowy z konkretnymi sołectwami. Ostatecznie wybraliśmy Nowy Łupków.
Argumentacja wydaje się słuszna, jednak radni w czasie sesji nie omieszkali wypomnieć wójtowi, że procedura naboru była nieprzemyślana i źle zorganizowana.

- Dlaczego sołectwa typowali radni a nie sołtysi - dopytywał Roman Orzechowski, przewodniczący rady gminy. - To przecież sołtys jest gospodarzem i to on w pierwszej kolejności powinien być poinformowany o przystąpieniu do programu. Niestety sołtysi zostali całkowicie pominięci i nie mieli pojęcia o działaniach wójta. Przypuszczam, że taki krok był celowy, żeby gmina nie zdążyła wyrobić się w wyznaczonym terminie ze złożeniem odpowiedniej dokumentacji - dodał.

Na sali pojawiły się głosy, że gdyby nie zaradność radnych Bożeny Gosztyły i Iwony Szatkowskiej-Macko, to prawdopodobnie żadne sołectwo nie zostałoby wytypowane do programu.

Więcej w 19 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE