Reklama

Śmiertelne niebezpieczeństwo. Mieszkańcy chcą zabezpieczeń

Opublikowano:
Autor:

Śmiertelne niebezpieczeństwo. Mieszkańcy chcą zabezpieczeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po tragicznym wypadku na ulicy Jana Pawła w Sanoku, w którym zginęła 81-letnia kobieta, mieszkańcy osiedla apelują o zapewnienie bezpieczeństwa na tej trasie.

Mowa o wypadku, do którego doszło 15 listopada. Przed godziną 17. niedaleko przychodni zdrowia doszło do śmiertelnego potrącenia 81-letniej kobiety. Z relacji świadków wynika, że starsza kobieta weszła prosto pod nadjeżdżający samochód. Kierowca, który jechał w stronę Trepczy, nawet nie hamował.

To nie pierwszy wypadek w tym miejscu. Od 2013 roku doszło na tej ulicy do sześciu wypadków, 88 kolizji, w których rannych zostało osiem osób, w tym czworo pasażerów samochodów i czworo pieszych.

- Ludzie przechodzą przez jezdnię, jak chcą - mówi nam starsza mieszkanka jednego z okolicznym bloków. - Mimo że co kawałek są pasy, nie każdy z nich korzysta i kończy się wypadkami - dodaje.

Ruch przy ulicy Jana Pawła jest spory. W pobliżu znajduje się przedszkole, przychodnia zdrowia i kościół.

Zmian nie będzie

W sprawie dodatkowych zabezpieczeń niebezpiecznej ulicy Jana Pawła II interweniowaliśmy w Powiatowym Zarządzie Dróg, który jest administratorem tej drogi. W odpowiedzi na nasze pytania przesłane drogą elektroniczną czytamy, że PZD w najbliższym czasie nie ma w planach wprowadzania dodatkowych zabezpieczeń i zmian w organizacji ruchu.

- Ulica Jana Pawła II jest po przebudowie wykonanej przez powiat sanocki w 2009 roku, zgodnie z projektem budowlanym. Przejścia dla pieszych są prawidłowo oznakowane, zgodnie ze stałą organizacją ruchu uzgodnioną przez Komendę Powiatową Policji i zatwierdzoną przez starostę sanockiego - czytamy w przesłanym do nas piśmie.

Radny zawalczy o barierki

Adam Ryniak, miejski radny, przedstawiciel dzielnicy Wójtostwo, zapewnia, że tematu tak nie zostawi.

- Na najbliższej sesji rady miasta ukonstytuują się komisje, wybierzemy przewodniczących i zabieramy się do pracy. Będę chciał zainteresować radę kwestią podniesienia bezpieczeństwa na ulicy Jana Pawła II. Sam nieraz byłem świadkiem niebezpiecznych sytuacji, musimy zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. To im się po prostu należy - kwituje radny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE