Reklama

Śmierć na dwóch kółkach

Opublikowano:
Autor:

Śmierć na dwóch kółkach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy ofiary śmiertelne. Życie stracili ojciec i syn. Motocykliści. Tak tragicznego weekendu na drogach naszego regionu nie było od dawna.

W 2017 roku na terenie powiatów sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego doszło do dziewięciu wypadków i 36 kolizji z udziałem motocyklistów. Natomiast w pierwszym półroczu 2018 roku to dziewięć wypadków i 23 kolizje.

- Analizując zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów w powiecie sanockim za rok 2017 i 2018 do 19 sierpnia, stwierdzamy, że w większości przypadków sprawcą był kierowca jednośladu - informuje asp. Izabela Rowińska-Ciępiel z sanockiej policji. - Najczęstszą przyczyną zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków lub odległości pomiędzy pojazdami. Często występują również zdarzenia drogowe, w których nie biorą udziału inne pojazdy niż motocykl, a poszkodowanym jest sam kierowca-sprawca lub pasażer. Na przykład jest to wjechanie do rowu, wywrócenie się na jezdni, uderzenie w barierę ochronną.

Inaczej problem widzą motocykliści.

- Czy przekraczanie prędkości i wyprzedzanie na trzeciego jest wyłącznie domeną motocyklistów? - pyta Paweł Bobyk, motocyklista z 10-letnim stażem. - Prawda jest taka, że bardzo często to kierowcy samochodów wymuszają pierwszeństwo, wyjeżdżając z dróg bocznych, z tą różnicą, że motocyklem trudniej jest zahamować i dlatego dochodzi do wypadków - mówi.

Zaznacza, że wbrew pozorom to właśnie kierowcy motocykli są bardziej skupieni na drodze niż kierowcy samochodów.

- W zasadzie nic nas nie rozprasza. Podczas jazdy nie piszemy SMS-ów, nie rozmawiamy z pasażerami, nie bawimy się radiem czy telefonem - skupiamy się na drodze i jeździe, bo to nas pociąga - dodaje.

Cały tekst przeczytasz w najnowszym numerze Korso Gazety Sanockiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE