Reklama

Siłownia ważniejsza od dzieci

Opublikowano:
Autor:

Siłownia ważniejsza od dzieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci we wsi Jankowce mokną na deszczu w oczekiwaniu na autobus. Pomimo wielokrotnych próśb sołtysa Agnieszki Bąk do tej pory nie zamontowano jeszcze zadaszenia.

Sołtys od dawna wysyła pisma do leskiego magistratu o zadaszenie w postaci wiatki. Ostatnią wysłała we wrześniu. Odpowiedź na każde z nich zawsze była taka sama. Sołtys sama więc musi zapewnić pieniądze na ten cel z funduszu sołeckiego.

– Nie możemy wszystkiego robić na własny koszt – mówiła na ostatniej sesji rady miasta. – Musiałam wytłumaczyć mieszkańcom, że były ważniejsze rzeczy do zrealizowania i pieniądze poszły na naprawy dróg. 

Bąk nie mogła jednak zrozumieć, dlaczego burmistrz Leska, Barbara Jankowicz znalazła pieniądze na kolejną siłownię zewnętrzną w mieście. Według niej zachwiano kolejność priorytetów.

Dzieci, żeby nie zmoknąć, muszą czekać na transport w sklepie spożywczym.  – Potem w deszczu biegną co sił przez drogę do autobusu – mówiła. – Problem widoczny jest zwłaszcza jesienią. Jest mi przykro wobec rodziców i dzieci, że dostaliśmy kolejny raz pismo odmowne, a w mieście budowana jest trzecia siłownia za ponad 30 tys. złotych.

Dodała, że rodzice są już sfrustrowani. Zdarzały się sytuacje, że uczniowie przemoczeni deszczem siedzieli mokrzy na zajęciach. Według niej, dopiero po interwencji radnego, miasto zadeklarowało zakup wiatki do końca października. Jednak jak jej nie było, tak jej nie ma do tej pory. Burmistrz poinformowała na sesji, że budowa siłowni dla mieszkańców, którzy o to proszą, nie jest nadużyciem, czy bonusem. Dodała, że wiaty są już zamówione. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE