Reklama

SGSP: w piątek przeprowadzono 169 testów; kolejnych dwóch podchorążych z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

SGSP: w piątek przeprowadzono 169 testów; kolejnych dwóch podchorążych z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek w Szkole Głównej Służby Pożarniczej przeprowadzono 169 testów; pierwsze wyniki mówią o dwóch kolejnych przypadkach koronawirusa u podchorążych - poinformował w sobotę PAP Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania SGSP.

Z informacji przekazanej w sobotę wieczorem przez SGSP wiadomo, że pierwsze wyniki badań próbek, które w piątek pobrano od funkcjonariuszy, pracowników cywilnych i podchorążych na obecność wirusa SARS-CoV-2 mówią o 68 przypadkach negatywnych wśród funkcjonariuszy i pracowników, jednym wyniku negatywnym u podchorążego, oraz o dwóch kolejnych zakażeniach wśród podchorążych.

Jak podkreślił Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania SGSP powyższe wyniki dotyczą pierwszej grupy zbadanych osób. Kolejne wyniki nie są jeszcze znane.

SGSP zapewnia, że wszyscy są informowani o swoim stanie zdrowia. "Inspekcja Sanitarna MSWiA podejmuje wobec osób z pozytywnym wynikiem odpowiednie czynności" - przekazano.

Łącznie - według danych z soboty - w SGSP zakażonych koronawirusem zostało 54 podchorążych. Osoby te przebywają w izolatorium w Warszawie, poza uczelnią.

Podchorąży z ujemnym wynikiem testów na koronawirusa zostali przewiezieni do szkół i ośrodków szkolenia na terenie kraju, gdzie odbywają kwarantannę. Przebywają w dwuosobowych pokojach, gdzie mają zapewnione wyżywienie i możliwość całodobowej konsultacji lekarskiej. Część podchorążych pozostała na terenie SGSP.

W piątek uczelnia poinformowała, że zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA, wśród funkcjonariuszy i pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z podchorążymi został przeprowadzony kolejny etap testów.

Próbki pobierano w namiotach rozstawionych na terenie SGSP. Przygotowano również miejsca, w których funkcjonariusze i pracownicy mogli zostać poddani testom nie wychodząc z samochodu.

Również w piątek pracę rozpoczął specjalny zespół ds. wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wystąpienia przypadków zakażania koronawirusem w SGSP.

Zespół zwrócił się do SGSP o udostepnienie dokumentacji związanej ze sprawą. W weekend członkowie zespołu odwiedzają ośrodki szkoleniowe i szkoły pożarnicze, gdzie rozlokowano podchorążych do odbycia kwarantanny.

W czwartek Sejm, na wniosek klubu parlamentarnego Lewicy, wysłuchał informacji szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego w sprawie sytuacji w SGSP w Warszawie. Kamiński przyznał, że w uczelni doszło do bardzo poważnego zaniedbania oraz zapełnił, że winni poniosą konsekwencje.(PAP)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE