Reklama

SANOK: Zmiana miejsca do kwarantanny

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Zmiana miejsca do kwarantanny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 13 maja zmienia się miejsce przeznaczone na kwarantannę w Sanoku. Dla osób objętych obowiązkową kwarantanną do dyspozycji są domki w ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym „Sosenki”. Informacje na temat warunków kwarantanny i pobytu udzielane są pod nr tel. 13 46 591 11.

Sosenki są miejscem, gdzie powracający z zagranicy sanoczanie mogą odpłatnie odbywać obowiązkową kwarantannę, jeśli nie chcą narażać swoich bliskich lub też z innych powodów nie mogą kwarantanny odbywać w domu.

Kwarantannę domową przez 14 dni odbywają powracający z zagranicy. Adres kwarantanny podają w karcie lokalizacyjnej przy wjeździe do kraju. Na tej podstawie służby będą dokonywały kontroli, czy odosobnienie przebiega prawidłowo. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi kara – obecnie jest to mandat w wysokości 30 tys. złotych.

Od 4 maja br. obowiązkowej kwarantanny NIE muszą przechodzić osoby, które przekroczyły polską granicę w celach zawodowych, służbowych, zarobkowych albo w celu pobierania nauki w naszym kraju lub w państwie sąsiednim (nie dotyczy to jednak osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej).

Obowiązkowa kwarantanna ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego koronawirusa oraz zmniejszeniu ryzyka zachorowania na COVID-19.

 

Źródło: Oficjalna Strona Miasta Sanoka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE