Reklama

SANOK: XIV Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”

Opublikowano: pt, 8 lut 2019 19:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości XIV edycja Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” właśnie dobiega końca. Od niedzieli Sanok nazywany jest „Zimową Stolicą Pianistyki”.

To właśnie w naszym mieście przez ostatni tydzień odbywał się szereg koncertów, wykładów, warsztatów, gromadzących miłośników muzyki z różnych stron świata. 
W piątek, 8 lutego 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej zorganizowano konferencję naukową, której tematem była rola instytucji kultury w rozwoju innowacyjnego społeczeństwa i współpracy międzynarodowej. Konferencja została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, który osobiście przyjechał do Sanoka by wziąć udział w tym spotkaniu. Nie zabrakło też wielu znamienitych gości. Wśród prelegentów wystąpili m. in. zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju Renata Całak, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca Maxymilian Bylicki, dyrektor Instytutu im. Adama Mickiewicza dr Krzysztof Olendzki. Obecni byli także zaproszeni goście: rektor PWSZ doc. Elżbieta Cipora, starosta sanocki Stanisław Chęć, burmistrz Tomasz Matuszewski wraz z zastępcą Pawłem Hydzikiem a także organizatorzy MFP „Bieszczady bez granic” prof. Jarosław Drzewiecki i Janusz Ostrowski. 

 

„Przez ostatni tydzień mieszkańcy Sanoka uczestniczyli w koncertach XIV Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez Granic”. Uważnie śledziłem to, co działo się w holu i na scenie Sanockiego Domu Kultury, codziennie też docierały do mnie pełne zachwytu reakcje widzów. Uważnie śledziłem także wszystko, co się działo w Państwowej Szkole Muzycznej. Konkurs dla młodych wirtuozów to doskonały pomysł, zasługujący na kontynuację. Dzięki niemu do miasta przyjeżdżają rodziny i nauczyciele młodych pianistów ze szkół muzycznych z całej Polski oraz z zagranicy. Sanok stał się miejscem spotkań utalentowanej młodzieży i wybitnych pedagogów. Miasto zaczyna żyć innym, ciekawszym rytmem. Aspekt promocyjny Forum jest, z perspektywy miasta, nie do przecenienia. Bardzo mi się podoba nazwa: Bieszczady bez granic. Dzięki muzycznemu projektowi, jakim jest Forum, raz w roku zapominamy, że na świecie są jakiekolwiek granice i cieszymy się, że odwiedza nas tak wielu gości.
Dziękuję twórcom Forum Pianistycznego za przygotowanie i przeprowadzenie tak szeroko zakrojonego projektu. Chciałbym też podziękować wszystkim osobom i podmiotom, które udzieliły organizatorom – Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury – finansowego i logistycznego wsparcia. Każdy taki gest to wkład w rozwój kultury i umożliwienie dostępu do niej coraz większej liczbie osób.”- powiedział burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski podczas konferencji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE