Reklama

SANOK: Postawiono zarzuty radnemu miejskiemu, teraz czas na rozprawę

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Postawiono zarzuty radnemu miejskiemu, teraz czas na rozprawę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawa pijanego awanturnika z kwietnia tego roku w Sanoku będzie przechodzić przez kolejne fazy procesu sądowego.

Sąd Rejonowy w Sanoku wydał uproszony wyrok tzw. nakazowy, czyli bez przeprowadzonej rozprawy wobec pijanego agresora. Nad 70-latkiem, radnym miejskim, ciążyły dwa zarzuty z artykułu 224 § 2, tj. stosowania gróźb bezprawnych wobec funkcjonariuszy policji w celu zaniechania czynności służbowych oraz z artykułu 226 § 1, czyli znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Wyrokiem nakazowym za popełnione przestępstwa zasądzono radnemu karę łączną w wysokości 100 stawek dziennych po 20 złotych. Wymierzone zostało także zadośćuczynienie dla trzech funkcjonariuszy policji, po 200 złotych dla każdego. Jednak obrońca oskarżonego mężczyzny wniósł sprzeciw, co w świetle prawa oznacza, że wyrok traci moc.

- W chwili obecnej sprawa będzie podlegać dalszemu rozpoznaniu na zasadach ogólnych - wyjaśnia Beata Piotrowicz z Prokuratury Okręgowej w Krośnie. - Trwa wyznaczanie terminu rozprawy.

Przypomnijmy, 10 kwietnia w samo południe w okolicy ulicy Słowackiego w Sanoku 70-letni pijany agresor ubliżał przybyłym na miejsce ratownikom medycznym i funkcjonariuszom policji. Po wstępnym przesłuchaniu okazało się, że awanturnikiem był jeden z radnych miejskich.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE