Reklama

Reklama

"Sanok OdNowa". Demokraci wystartowali z kampanią wyborczą [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 21 sierpnia 2018 18:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Demokraci Ziemi Sanockiej oficjalnie rozpoczęli kampanię wyborczą. Jako pierwsi w Sanoku przedstawili przedstawili hasło wyborcze i tematy, którym chcą poświęcić kampanię. Ich kandydatem na fotel burmistrza jest Jakub Osika, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku.

Podczas dzisiejszej konferencji, prasowej zorganizowanej na sanockim rynku, Demokraci Ziemi Sanockiej zaprezentowali logo oraz hasło wyborcze, które brzmi "Sanok OdNowa". - Dlaczego od nowa? Dlatego, że od nowa coś zaczynamy. Dlatego, że jest pewna praca do wykonania w mieście. Idziemy do przodu. Oczywiście wyciągamy wnioski z historii i przeszłości, ale przede wszystkim jesteśmy zainteresowani tym, aby budować coś nowego, więc symbolicznie otwieramy pewien nowy rozdział. I wreszcie od nowa - czyli pewien remont, porządek - tłumaczył Jakub Osika, kandydat Demokratów Ziemi Sanockiej na burmistrza Sanoka.

- Trzeba też przypomnieć sanoczanom, że to oni mają wpływ na to, jak będzie wyglądało miasto i jak będzie się rozwijało - dodał podczas wystąpienia. 

Poinformował także, że w najbliższym czasie skieruje do burmistrza pismo, w którym apeluje o zorganizowanie otwartej debaty publicznej. - Sanoczanie tego oczekują, mam nadzieję, że pan Tadeusz Pióro pozytywnie odpowie na apel mieszkańców - powiedział Jakub Osika. 

Poinformował,że program wyborczy Demokratów zostanie zaprezentowany w połowie września. 

- Pierwszym problemem, przed którym staje Sanok, jest wyzwanie demograficzne. Jak wiemy Sanok w szybkim tempie się starzeje, młodzi ludzie stąd wyjeżdżają. Chcemy zaproponować takie rozwiązania, aby zostali w mieście i pracowali na jego rozwój, a dodatkowo zachęcić osoby, które wyjechały za granicę, aby wracały i osiedlały się w Sanoku - powiedział Sebastian Niżnik. 

Kolejne wyzwanie, jakie stawiają sobie Demokraci, to rozwój gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy. - Trzeba powrócić do tematu budowy strefy ekonomicznej, platformy współpracy lokalnych przedsiębiorców, z którymi można by rozmawiać o tym, jak tworzyć dobre miejsca pracy i wykorzystywać potencjał miejscowych. Warto także zastanowić się nad stworzeniem inkubatorów biznesu oraz akcelerator start up’ów - kontynuował Sebastian Niżnik, kandydat Demokratów na wiceburmistrza. 

Pojęciem, wokół którego Demokraci chcą budować swój program wyborczy, jest także szeroko pojęte bezpieczeństwo. - Nagle przestaliśmy rozmawiać o inwestycji, jaką jest budowa olbrzymiego więzienia w Sanoku - ta inicjatywa niepokoi wielu sanoczan. Uważam, że to jest duży problem, o którym warto rozmawiać - powiedział Niżnik. 

Demokraci chcą też walczyć z nepotyzmem w zatrudnieniu. - Stawiamy na transparentność w konkursach i obsadzaniu stanowisk. Uważamy, że nie jest to rozwiązaniem, jeżeli tylko legitymacja partyjna decyduje o tym, kto i jakie stanowisko zajmuje - z naszego doświadczenia wynika, że jeśli ma się w ekipie fachowców, to łatwiej się pracuje i osiąga efekty.

Na koniec kandydatka na wiceburmistrza do spraw oświaty, Marzena Dziurawiec, zaprezentowała stronę internetową Demokratów i zaapelowała do sanoczan do współpracy. - Specjalnie dla was uruchomiliśmy stronę internetową demokracisanok.pl. Znajdziecie tam informacje dotyczące naszych działań, a także formularz, przez który można się z nami kontaktować i zgłaszać problemy, które was nurtują - powiedziała.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +2 / -2

    Ewa

    WRESZCIE JAKAŚ CYWILIZOWANA OPCJA.