Reklama

SANOK: Literacki Zaułek w Warsztacie Terapii Zajęciowej

Opublikowano: czw, 13 cze 2019 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 11.06.2019 r. w WTZ Stowarzyszenia „ŚWIETLIK” odbyło się uroczyste otwarcie Literackiego Zaułka.

Inicjatywa zorganizowana we współpracy z nauczycielami  - bibliotekarzami Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku zgromadziła wielu gości: uczniów i opiekuna Szkoły Podstawowej nr 6 z Olchowiec, sanockiej Szkoły Specjalnej, uczestników WTZ Stowarzyszenia PROGRES oraz DPS-u „Światło Nadziei”.

Zaułek mieści się w ogrodzie Warsztatu przy ulicy Zielonej, a jego nazwa – „Spóźniony Słowik” wyłoniona została wcześniej w trybie konkursu. Wybrane zostały również imiona drzewek, które podczas jego otwarcia wspólnie posadzono w zaułku. Płaczące brzózki nazywają się Dyda i Jagienka. Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez księgarnie NOVA oraz AUTORSKA.

 

Podczas inauguracji Zaułka wystąpili uczestnicy WTZ Stowarzyszenia „ŚWIETLIK” ze skeczem – parodią wiersza J. Tuwima „Spóźniony słowik” i odczytany został wiersz pt. „Oczekiwanie”, napisany specjalnie na tę okazję przez jedną z podopiecznych. W części artystycznej wzięli też udział zaproszeni goście,  czytali wybrane przez siebie wiersze. Odtąd to urokliwe miejsce, w którym stanęła również ławeczka służyć będzie prowadzeniu biblioterapii.

Pogoda tego dnia wyjątkowo dopisała. Był to wesoły dzień z literaturą, muzyką i przy skromnym poczęstunku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE