Reklama

SANOK: Filmowe wakacje z Biurem Wystaw Artstycznych

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Filmowe wakacje z Biurem Wystaw Artstycznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciekawą propozycję spędzenia wolnego czasu najmłodszym zapewnili pracownicy z Biura Wystaw Artystycznych w Sanoku.


Wakacje wcale nie muszą być nudne. Wystarczy wprowadzić najmłodszych do świata sztuki w interesujący i zabawny sposób. Przykładem tego były trwające przez pięć dni (od 6 lipca) warsztaty dla dzieci zorganizowane przez BWA w ramach większego projektu pn. "Wakacyjny Ogród Sztuki". Akcja zrealizowana została z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w zakresie zagospodarowania wolnego czasu dla dzieci.

Grupa dwudziestu maluchów w wieku od sześciu do dwunastu lat miała okazję poznać "od kuchni" metody powstawania filmów animowanych techniką poklatkową.
- Żeby zrobić taką bajkę, potrzeba bardzo dużo zdjęć - mówi jedenastoletni Dawid - dowiedzieliśmy się, że na jedną sekundę wykonuje się osiem zdjęć. Wolę zdecydowanie te bajki od bajek komputerowych.

Zajęcia z filmu animowanego prowadzili artyści, plastycy BWA Joanna Szostak i Szymon Szczepkowski. Podczas warsztatów dzieci pozowały do postaci przez siebie stworzonych, pracowały przy rzutniku foliowym, same też wykonały zdjęcia i tło do filmów animowanych.
BWA przygotowało już kolejne wakacyjne zajęcia, tym razem będą to warsztaty teatralno-plastyczne i ekspresji twórczej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE